Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2014 poz. 1305
Wersja archiwalna od 2014-10-01 do 2018-10-01
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2014 poz. 1305
Wersja archiwalna od 2014-10-01 do 2018-10-01
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 169 pkt 3 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. poz. 1669). 

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO1)

z dnia 26 września 2014 r.

w sprawie organizacji wewnętrznej Konwentu Rzeczników oraz trybu realizacji zadań przez Konwent Rzeczników

Na podstawie art. 145a ust. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2012 r. poz. 572, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Posiedzenia Konwentu] 1. Konwent Rzeczników, zwany dalej „Konwentem”, działa na posiedzeniach.

2. Posiedzenia Konwentu odbywają się w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż 10 razy w roku.

3. Pierwsze posiedzenie Konwentu, po rozpoczęciu kadencji rzeczników dyscyplinarnych, o której mowa w art. 145 ust. 5 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym, zwanej dalej „ustawą”, zwołuje minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego, zwany dalej „ministrem”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Przewodniczący Konwentu] 1. Na pierwszym posiedzeniu Konwentu albo w przypadku zaprzestania pełnienia funkcji przez dotychczasowego przewodniczącego Konwentu członkowie Konwentu wybierają ze swego grona przewodniczącego Konwentu.

2. Przewodniczący Konwentu reprezentuje Konwent i kieruje jego pracami, w tym w szczególności:

1) ustala projekt porządku obrad;

2) ustala terminy posiedzeń Konwentu i zawiadamia o nich członków Konwentu;

3) przewodniczy obradom Konwentu;

4) wyznacza członków Konwentu do sporządzania opinii i wniosków, o których mowa w art. 145a ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy.

3. W przypadku nieobecności przewodniczącego Konwentu obradom Konwentu przewodniczy wyznaczony przez niego członek Konwentu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Zawiadomienie o posiedzeniu Konwentu] 1. Członkowie Konwentu są zawiadamiani o posiedzeniu Konwentu nie później niż na 7 dni przed planowanym terminem posiedzenia.

2. Wraz z zawiadomieniem o terminie i miejscu posiedzenia Konwentu członkom Konwentu przekazuje się projekt porządku obrad oraz materiały przeznaczone do rozpatrzenia na posiedzeniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Opinie i wnioski] 1. Przewodniczący Konwentu określa termin sporządzenia opinii i wniosków w sprawach, o których mowa w art. 145a ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy, oraz wyznacza członka Konwentu do ich sporządzenia, z uwzględnieniem konieczności równomiernego obciążenia zadaniami wszystkich członków Konwentu.

2. Wyznaczony członek Konwentu, po zapoznaniu się z dokumentacją i dokonaniu analizy sprawy, sporządza projekt opinii lub wniosku i przedstawia go na posiedzeniu Konwentu.

3. Opinie i wnioski są przyjmowane przez Konwent zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy członków Konwentu. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego Konwentu.

4. W przypadku nieprzyjęcia opinii lub wniosku przewodniczący Konwentu poleca ich uzupełnienie lub ponowne przygotowanie. Przepisy ust. 1–3 stosuje się odpowiednio.

5. Przyjętą opinię lub przyjęty wniosek przewodniczący Konwentu przekazuje odpowiednio ministrowi albo ministrowi właściwemu do spraw nauki albo uczelnianej komisji dyscyplinarnej, albo innym podmiotom zainteresowanym uzyskaniem opinii Konwentu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Opracowania określające zasady dobrych praktyk w nauce i szkolnictwie wyższym] 1. W sprawach, o których mowa w art. 145a ust. 2 pkt 3 ustawy, członkowie Konwentu z własnej inicjatywy lub na podstawie propozycji przedstawicieli środowiska akademickiego proponują zagadnienia, które mogą być przedmiotem opracowania określającego zasady dobrych praktyk w nauce i szkolnictwie wyższym.

2. Przewodniczący Konwentu przedstawia ministrowi wybrane propozycje zagadnień, o których mowa w ust. 1. Po zaakceptowaniu propozycji przez ministra Konwent sporządza opracowanie. Przepisy § 4 ust. 1–4 stosuje się odpowiednio.

3. Konwent przygotowuje opracowania określające zasady dobrych praktyk w nauce i szkolnictwie wyższym w sprawach wskazanych przez ministra.

4. Przewodniczący Konwentu przedstawia ministrowi opracowanie do akceptacji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Protokół] Z posiedzenia Konwentu sporządza się protokół, który podpisuje przewodniczący Konwentu albo członek Konwentu, o którym mowa w § 2 ust. 3.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Obsługa prac Konwentu] Obsługę prac Konwentu zapewnia urząd obsługujący ministra.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 października 2014 r.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego: wz. M.K. Ratajczak


1) Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego kieruje działem administracji rządowej - szkolnictwo wyższe, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz. U. poz. 1259).

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2012 r. poz. 742 i 1544, z 2013 r. poz. 675, 829, 1005, 1588 i 1650 oraz z 2014 r. poz. 7, 768, 821, 1004, 1146 i 1198.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00