Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2008 nr 37 poz. 206
Wersja archiwalna od 2008-03-20 do 2011-03-26
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2008 nr 37 poz. 206
Wersja archiwalna od 2008-03-20 do 2011-03-26
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 19 lutego 2008 r.

w sprawie pytań i zadań problemowych na egzamin dla osób ubiegających się o licencję syndyka

Na podstawie art. 4 ust. 6 ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o licencji syndyka (Dz. U. Nr 123, poz. 850) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Rozporządzenie określa sposób przygotowywania, przechowywania oraz przekazywania Komisji Egzaminacyjnej, zwanej dalej „Komisją”, pytań i zadań problemowych na egzamin dla osób ubiegających się o licencję syndyka, zwany dalej „egzaminem”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.1. Zespół do przygotowania pytań i zadań problemowych na egzamin, zwany dalej „zespołem”, najpóźniej na 14 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu, opracowuje:

1) na część pisemną egzaminu:

a) test składający się z zestawu 100 pytań zawierający po trzy propozycje odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa, zwany dalej „testem”, wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi,

b) zadanie problemowe wraz z wytycznymi do zadania;

2) na część ustną egzaminu zestawy 10 pytań, zwane dalej „zestawami pytań”, w liczbie:

a) odpowiadającej 2/3 liczby zdających, nie mniejszej niż 5,

b) odpowiadającej 1/2 liczby zdających, w przypadku gdy do egzaminu przystąpi więcej niż 100 zdających

- powiększonej o pięć.

2. Czynności, o których mowa w ust. 1, zespół wykonuje na posiedzeniach.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.1. Każdy członek zespołu zgłasza podczas posiedzenia:

1) propozycje pytań testowych na część pisemną egzaminu zawierających po trzy propozycje odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa; do każdego pytania testowego wskazuje się prawidłową odpowiedź z określeniem jej podstawy;

2) propozycje zadania problemowego na część pisemną egzaminu;

3) propozycje pytań na część ustną egzaminu.

2. Każdy członek zespołu zgłasza podczas posiedzenia propozycje pytań i zadań problemowych, o których mowa w ust. 1, na piśmie i na informatycznym nośniku danych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.1. Członkowie zespołu uzgadniają brzmienie testu, zadania problemowego oraz brzmienie zestawów pytań. W razie rozbieżności ostateczne brzmienie testu, zadania problemowego oraz zestawów pytań ustala się w drodze głosowania. Decyduje większość głosów.

2. Po sporządzeniu testu zespół sporządza wykaz prawidłowych odpowiedzi oraz wytyczne dotyczące sposobu rozwiązania zadania problemowego, zwane dalej „wytycznymi”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.Zespół przekazuje Ministrowi Sprawiedliwości niezwłocznie po opracowaniu test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi, zadanie problemowe wraz z wytycznymi oraz zestawy pytań.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.1. Test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi, zadanie problemowe z wytycznymi oraz zestawy pytań przechowuje się w miejscu, do którego mają dostęp wyłącznie osoby wskazane przez Ministra Sprawiedliwości.

2. Test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi i zadanie problemowe z wytycznymi oraz zestawy pytań są przechowywane i drukowane w sposób uniemożliwiający ich nieuprawnione ujawnienie.

3. Test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi i zadanie problemowe z wytycznymi są przekazywane Komisji w liczbie odpowiadającej liczbie osób dopuszczonych do egzaminu, powiększonej o pięć.

4. Zestawy pytań są przekazywane Komisji w liczbie zapewniającej właściwe przeprowadzenie egzaminu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.1. Test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi, zadanie problemowe z wytycznymi oraz oddzielnie zestawy pytań są przekazywane przez Ministra Sprawiedliwości przewodniczącemu Komisji w obecności jednego z członków Komisji za potwierdzeniem odbioru, nie wcześniej niż 24 godziny przed pierwszym dniem części pisemnej egzaminu oraz nie wcześniej niż 24 godziny przed pierwszym dniem części ustnej egzaminu, w sposób uniemożliwiający nieuprawnione ujawnienie ich treści.

2. Osoby odbierające przesyłkę sprawdzają, czy nie została ona naruszona, w sposób umożliwiający ujawnienie treści testu lub wykazu prawidłowych odpowiedzi lub zadania problemowego lub wytycznych lub zestawu pytań.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.Osoba wyznaczona spośród członków zespołu sporządza protokół posiedzeń zespołu oraz czynności dotyczących przygotowywania, przechowywania i przekazywania Ministrowi Sprawiedliwości testu wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi i zadania problemowego z wytycznymi oraz zestawów pytań. Protokół podpisują członkowie zespołu biorący udział w wykonywaniu tych czynności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Sprawiedliwości: Z. Ćwiąkalski

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00