Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2006 nr 67 poz. 476
Wersja archiwalna od 2006-04-25 do 2017-05-06
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2006 nr 67 poz. 476
Wersja archiwalna od 2006-04-25 do 2017-05-06
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone w związku z art. 7 pkt 12 ustawy z dnia 10 lutego 2017 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 724). 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 13 kwietnia 2006 r.

w sprawie rodzaju informacji, które mogą naruszyć słuszny interes emitenta, oraz sposobu postępowania emitenta w związku z opóźnianiem przekazania do publicznej wiadomości informacji poufnych

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Rozporządzenie określa rodzaje informacji, których przekazanie do publicznej wiadomości może naruszyć słuszny interes emitenta, oraz sposób postępowania emitenta w związku z opóźnianiem przekazania do publicznej wiadomości informacji poufnych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.1. Informacjami poufnymi, których przekazanie do publicznej wiadomości może naruszyć słuszny interes emitenta, są informacje dotyczące:

1) prowadzonych przez emitenta negocjacji lub okoliczności związanych z prowadzonymi negocjacjami, w tym wyboru drugiej strony negocjacji, jeżeli ich przekazanie do publicznej wiadomości mogłoby negatywnie wpłynąć na przebieg lub wynik tych negocjacji, a w przypadku negocjacji prowadzonych w celu zapewnienia poprawy sytuacji finansowej emitenta - również jeżeli ich przekazanie do publicznej wiadomości w poważnym stopniu zagroziłoby interesom obecnych lub przyszłych akcjonariuszy albo uczestników funduszu, w przypadku gdy emitentem jest fundusz inwestycyjny zamknięty;

2) dokonanych czynności prawnych lub decyzji podjętych przez osoby uprawnione do reprezentowania emitenta, osoby wchodzące w skład organów zarządzających emitenta lub osoby pełniące w strukturze organizacyjnej emitenta funkcje kierownicze, które dla swej ważności wymagają zatwierdzenia przez inny uprawniony organ emitenta, jeżeli ich przekazanie do publicznej wiadomości przed dokonaniem tego zatwierdzenia, wraz z jednoczesnym poinformowaniem o trwającym procesie zatwierdzenia, mogłoby spowodować nieprawidłową ocenę tej informacji przez inwestorów;

3) umów zawartych pod warunkiem zawieszającym;

4) podmiotu, który nabył od emitenta lub jednostki od niego zależnej aktywa znacznej wartości lub zbył emitentowi lub jednostce od niego zależnej takie aktywa - jeżeli ich przekazanie do publicznej wiadomości mogłoby naruszyć pozycję konkurencyjną emitenta w branży lub na rynku, na którym prowadzi działalność;

5) drugiej strony, przedmiotu oraz szczegółowych warunków finansowych umowy - w przypadku zawarcia przez emitenta lub jednostkę od niego zależną znaczącej umowy, jeżeli przekazanie tych informacji do publicznej wiadomości mogłoby naruszyć pozycję konkurencyjną emitenta w branży lub na rynku, na którym prowadzi działalność.

2. Przez aktywa znacznej wartości oraz znaczącą umowę, o których mowa w ust. 1, rozumie się aktywa znacznej wartości oraz znaczącą umowę w rozumieniu przepisów wydanych na podstawie art. 60 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.1. Emitent podejmuje działania mające na celu ochronę informacji poufnych, których przekazanie do publicznej wiadomości zostało opóźnione, poprzez zapewnienie:

1) zachowania poufności tych informacji;

2) ograniczenia do nich dostępu;

3) kontroli ich przekazywania w przypadkach, o których mowa w art. 156 ust. 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. Nr 183, poz. 1538).

2. Ochrona informacji poufnych, o których mowa w ust. 1, obejmuje w szczególności:

1) ochronę dokumentów zawierających te informacje;

2) ochronę systemów i sieci teleinformatycznych, w których informacje te są gromadzone i przechowywane;

3) kontrolę obiegu dokumentów lub innych nośników informacji zawierających te informacje.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.Dokumenty oraz inne nośniki informacji zawierające informacje poufne, o których mowa w § 3 ust. 1, powinny zostać opatrzone klauzulą „informacja poufna w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.Przekazanie informacji poufnych, o których mowa w § 3 ust. 1, w trybie, o którym mowa w art. 156 ust. 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wymaga uprzedniego poinformowania osoby, której informacje mają zostać przekazane:

1) że są to informacje poufne;

2) o sankcjach karnych i administracyjnych związanych z ujawnieniem lub wykorzystaniem tych informacji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.1. Emitent prowadzi rejestr informacji poufnych, o których mowa w § 3 ust. 1, przekazanych w trybie, o którym mowa w art. 156 ust. 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi.

2. Na podstawie informacji uzyskanych od osób działających w imieniu emitenta lub na jego rzecz, w rejestrze, o którym mowa w ust. 1, zamieszcza się informacje o osobach, które miały dostęp do informacji poufnych, z podaniem imienia i nazwiska takiej osoby, daty oraz godziny uzyskania dostępu do informacji poufnej, jak również zakresu i sposobu udostępnienia informacji poufnej, oraz wskazaniem osoby, która udostępniła tę informację.

3. Rejestr, o którym mowa w ust. 1, może być prowadzony w formie pisemnej lub w formie zapisu elektronicznego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 25 kwietnia 2006 r.2)

Minister Finansów: Z. Gilowska

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - instytucje finansowe, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 października 2005 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 220, poz. 1887).

2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 kwietnia 2004 r. w sprawie rodzaju informacji, które mogą naruszyć słuszny interes emitenta, oraz sposobu postępowania emitenta w związku z opóźnianiem przekazania do publicznej wiadomości informacji poufnych (Dz. U. Nr 95, poz. 947), które utraciło moc zgodnie z art. 130 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. Nr 184, poz. 1539).

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00