Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2004-09-06 do 2011-05-23
Wersja archiwalna od 2004-09-06 do 2011-05-23
archiwalny
ROZPORZĄDZENIE KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI
z dnia 17 sierpnia 2004 r.
w sprawie szczegółowego sposobu i trybu prowadzenia rejestru programów w sieciach kablowych oraz wzoru rejestru i wzoru zgłoszenia o wpis do rejestru
Na podstawie art. 46 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2001 r. Nr 101, poz. 1114, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:
§ 1.[Definicje] Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) sieci kablowej – rozumie się przez to system rozsyłania do abonentów drogą przewodową programów radiofonicznych lub telewizyjnych z wykorzystaniem sieci telekomunikacyjnych;
2) operatorze sieci kablowej – rozumie się przez to podmiot posiadający odpowiednie zezwolenie telekomunikacyjne lub prowadzący gospodarczą działalność telekomunikacyjną i wpisany przez Prezesa URTiP do rejestru gospodarczej działalności telekomunikacyjnej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800);
3) organie rejestracyjnym – rozumie się przez to Przewodniczącego KRRiT.
§ 2.[Księga rejestrowa] Rejestr programów w sieciach kablowych, zwany dalej „rejestrem", prowadzi się w formie księgi rejestrowej według wzoru rejestru określonego w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
§ 3.[Akta rejestrowe] 1. Księga rejestrowa prowadzona jest osobno dla każdego operatora sieci kablowej.
2. Dla każdej księgi rejestrowej prowadzi się akta rejestrowe, obejmujące akta postępowania o wpis programu do rejestru oraz wszelkie dokumenty stanowiące podstawę dokonanych wpisów.
§ 4.[Wniosek o wpis do rejestru] 1. Wniosek o wpis do rejestru może złożyć wyłącznie operator sieci kablowej.
2. W postępowaniu o wpis do rejestru stosuje się wzór zgłoszenia programu określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
3. Wnioskodawca dołącza do zgłoszenia:
1) kopię zezwolenia telekomunikacyjnego lub zaświadczenie o dokonaniu przez Prezesa URTiP wpisu do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne;
2) dokumenty, w szczególności: umowy, zgody lub oświadczenia, wskazujące, że rozprowadzanie programu nie będzie naruszało praw nadawcy programu;
3) oświadczenie o kolejności wprowadzania do sieci programów dostępnych na terenie objętym rozprowadzaniem za pomocą urządzeń odbiorczych powszechnego odbioru, których rozprowadzanie nie podlega zgłoszeniu.
§ 5.[Oznaczenie księgi rejestrowej] 1. Oznaczenie księgi rejestrowej zawiera numer porządkowy, określenie operatora kablowego i jego siedziby.
2. Księga rejestrowa składa się z następujących rubryk:
1) rubryka pierwsza – liczba porządkowa wpisu;
2) rubryka druga – data wpisu;
3) rubryka trzecia – oznaczenie programu;
4) rubryka czwarta – nazwa i siedziba nadawcy programu;
5) rubryka piąta – oznaczenie sieci kablowej;
6) rubryka szósta – oznaczenie zezwolenia telekomunikacyjnego;
7) rubryka siódma – termin ważności wpisu;
8) rubryka ósma – wzmianka o wydaniu zakazu rozprowadzania programu;
9) rubryka dziewiąta – wzmianka o przyczynie wykreślenia wpisu;
10) rubryka dziesiąta – uwagi.
§ 6.[Wpis do księgi rejestrowej] 1. Wpis do księgi rejestrowej dokonywany jest na podstawie postanowienia organu rejestracyjnego. W postanowieniu zarządzającym wpis organ rejestracyjny określa treść wpisu oraz rubrykę, w której wpis ma być dokonany.
2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do zmian treści wpisu.
3. Organ rejestracyjny może w treści wpisu powołać się na dokument złożony do akt rejestrowych. Dokument ten uważa się wówczas za objęty treścią wpisu.
4. Wpis jest dokonywany na czas oznaczony lub nieoznaczony.
§ 7.[Dostępność ksiąg rejestrowych] 1. Księgi rejestrowe są dostępne dla osób zainteresowanych w miejscu ich prowadzenia.
2. Rejestr może być prowadzony w systemie informatycznym.
§ 8.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.2)
Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: D. Waniek
|
1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 25, poz. 253 i Nr 56, poz. 517, z 2003 r. Nr 96, poz. 874 oraz z 2004 r. Nr 91, poz. 874, Nr 171, poz. 1800 i Nr 173, poz. 1808.
2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 13 sierpnia 1993 r. w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia rejestracji i rozprowadzania programów w sieciach kablowych, wzoru rejestru i opłat za wpis do rejestru (Dz. U. Nr 79, poz. 375), które traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.
Załączniki do rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
z dnia 17 sierpnia 2004 r. (poz. 2002)
Załącznik nr 1
WZÓR REJESTRU PROGRAMÓW W SIECIACH KABLOWYCH
Załącznik nr 2