Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 2004 nr 131 poz. 1405
Wersja aktualna od 2005-02-10
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2004 nr 131 poz. 1405
Wersja aktualna od 2005-02-10
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI I PRACY1)

z dnia 19 maja 2004 r.

w sprawie przekazywania informacji o dokonanym obrocie z zagranicą towarami objętymi automatyczną rejestracją oraz sposobu rejestrowania tych towarów

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2005 r., Nr 24, poz. 199)  

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o administrowaniu obrotem towarowym z zagranicą (Dz. U. Nr 97, poz. 963) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa tryb przekazywania informacji o dokonanym obrocie z zagranicą towarami objętymi automatyczną rejestracją, sposób rejestrowania tych towarów, a także organy, którym te informacje są przekazywane.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Rejestracja obrotu] 1. Organy celne rejestrują fakt dokonania obrotu z zagranicą towarami objętymi automatyczną rejestracją oraz przekazują informacje o tym obrocie ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych.

2. [1] Minister właściwy do spraw finansów publicznych przekazuje ministrowi właściwemu do spraw gospodarki, co 30 dni, licząc od dnia wejścia w życie obowiązku rejestrowania obrotu towarami z zagranicą, informację o tym obrocie.

3. W zakresie towarów rolno-spożywczych, w rozumieniu art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o administrowaniu obrotem towarowym z zagranicą, informacja, o której mowa w ust. 2, jest przekazywana również do ministra właściwego do spraw rynków rolnych.

4. [2] Informacja, o której mowa w ust. 2 i 3, powinna zawierać następujące dane:

1) numer i datę Jednolitego Dokumentu Administracyjnego (SAD);

2) numer identyfikacji podatkowej (NIP) podmiotu, na rzecz którego jest dokonywane dopuszczenie do obrotu albo wywóz, bądź numer, pod którym jest on zidentyfikowany na potrzeby podatku VAT;

3) numer identyfikatora statystycznego (REGON) podmiotu, na rzecz którego jest dokonywane dopuszczenie do obrotu albo wywóz, jeżeli prowadzi on działalność gospodarczą, bądź inny numer identyfikacyjny używany wobec właściwych organów kraju siedziby;

4) nazwę i adres podmiotu (imię, nazwisko i adres w przypadku osoby fizycznej), na rzecz którego jest dokonywane dopuszczenie do obrotu albo wywóz;

5) kod CN i nazwę towaru;

6) ilość przywożonego/wywożonego towaru, w jednostkach określonych dla danego towaru we Wspólnej Taryfie Celnej;

7) wartość celną przywożonego towaru lub wartość wywożonego towaru;

8) kraj pochodzenia/przeznaczenia towaru;

9) kraj wysyłki/eksportu;

10) kod procedury celnej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Rejestr towarów] 1. Minister właściwy do spraw gospodarki prowadzi rejestr towarów objętych automatyczną rejestracją, na podstawie danych, o których mowa w § 2 ust. 4, z tym że w zakresie towarów rolno-spożywczych rejestr taki prowadzi także minister właściwy do spraw rynków rolnych.

2. Rejestr jest prowadzony z zastosowaniem elektronicznego systemu przetwarzania danych lub w formie książkowej.

3. Rejestr może być prowadzony z zastosowaniem systemu elektronicznego przetwarzania danych pod warunkiem, że:

1) program komputerowy zapewnia wgląd do treści dokonywanych zapisów i przechowywanie danych w sposób chroniący je przed zatarciem lub zniekształceniem oraz uniemożliwia usuwanie dokonywanych zapisów, a także pozwala na dokonywanie zapisów w sposób chronologiczny;

2) sposób prowadzenia rejestru z zastosowaniem takiego systemu umożliwia sporządzanie wydruków za każdy dzień;

3) osoba prowadząca rejestr przechowuje jego kopię zapisaną na nośnikach informacji lub w formie wydruku.

4. Rejestr prowadzony w formie książkowej powinien mieć zszyte i ponumerowane karty dzienne.

5. Rejestr należy prowadzić z zachowaniem kolejności pozycji. Karty rejestru należy numerować kolejno, rozpoczynając od numeru jeden.

6. Każda pozycja w rejestrze prowadzonym w formie książkowej, po dokonaniu wpisów, powinna zostać podkreślona poziomą linią. Dokonane poprawki powinny umożliwiać odczytanie poprawionego lub skreślonego zapisu. Dokonanie zmian potwierdza się podpisem osoby prowadzącej rejestr.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Postępowania dotychczasowe] Do spraw wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia stosuje, się przepisy niniejszego rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Przepisy uchylone] Traci moc rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie przekazywania informacji o dokonanym obrocie z zagranicą towarami objętymi automatyczną rejestracją oraz sposobu rejestrowania tych towarów (Dz. U. Nr 101, poz. 1041).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Wejście w życie] [3] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

1) Minister Gospodarki i Pracy kieruje działem administracji rządowej - gospodarka, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 maja 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Gospodarki i Pracy (Dz. U. Nr 106, poz. 1120).

[1] § 2 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 8 lutego 2005 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie przekazywania informacji o dokonanym obrocie z zagranicą towarami objętymi automatyczną rejestracją oraz sposobu rejestrowania tych towarów (Dz.U. Nr 24, poz. 199). Zmiana weszła w życie 10 lutego 2005 r.

[2] § 2 ust. 4 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 8 lutego 2005 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie przekazywania informacji o dokonanym obrocie z zagranicą towarami objętymi automatyczną rejestracją oraz sposobu rejestrowania tych towarów (Dz.U. Nr 24, poz. 199). Zmiana weszła w życie 10 lutego 2005 r.

[3] Rozporządzenie wchodzi w życie 9 czerwca 2004 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00