Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2004 nr 128 poz. 1346
Wersja archiwalna od 2004-06-19 do 2008-10-21
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2004 nr 128 poz. 1346
Wersja archiwalna od 2004-06-19 do 2008-10-21
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 39 ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. Nr 63, poz. 394) oraz zastąpione przez rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 21 stycznia 2009 r. w sprawie stażu adaptacyjnego i testu umiejętności w toku postępowania o uznanie kwalifikacji więcej …

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA1)

z dnia 30 kwietnia 2004 r.

w sprawie stażu adaptacyjnego i testu umiejętności w toku postępowania o uznanie nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej kwalifikacji do wykonywania zawodów w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej

Na podstawie art. 15 ustawy z dnia 26 kwietnia 2001 r. o zasadach uznawania nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej kwalifikacji do wykonywania zawodów regulowanych (Dz. U. Nr 87, poz. 954, z 2002 r. Nr 71, poz. 655, z 2003 r. Nr 190, poz. 1864 oraz z 2004 r. Nr 96, poz. 959) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 1

Przepisy ogólne

§ 1. Rozporządzenie określa:

1) warunki, sposób i tryb odbywania stażu adaptacyjnego, sposób i tryb wykonywania nadzoru nad odbywaniem stażu adaptacyjnego oraz oceny nabytych przez wnioskodawcę umiejętności, a także sposób ustalania kosztów odbywania stażu adaptacyjnego oraz tryb ich ponoszenia;

2) warunki, sposób i tryb przeprowadzania testu umiejętności oraz oceny wykazanych przez wnioskodawcę umiejętności, a także sposób ustalania kosztów przeprowadzania testu umiejętności oraz tryb ich ponoszenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:

1) Biuletyn Informacji Publicznej - Biuletyn w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 oraz z 2002 r. Nr 153, poz. 1271);

2) ustawa - ustawę z dnia 26 kwietnia 2001 r. o zasadach uznawania nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej kwalifikacji do wykonywania zawodów regulowanych;

3) postępowanie - postępowanie w sprawie uznania kwalifikacji prowadzone na podstawie przepisów ustawy;

4) wnioskodawca - wnioskodawcę w rozumieniu ustawy;

5) zawody w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej - następujące zawody:

a) inspektora ochrony radiologicznej, z wyjątkiem inspektora ochrony radiologicznej w pracowniach rentgenowskich stosujących aparaty rentgenowskie do celów diagnostyki medycznej, radiologii zabiegowej, radioterapii powierzchniowej i radioterapii schorzeń nienowotworowych,

b) inspektora dozoru jądrowego,

c) operatora reaktora badawczego,

d) dozymetrystę reaktora badawczego,

e) starszego dozymetrystę reaktora badawczego,

f) kierownika zmiany reaktora badawczego,

g) kierownika reaktora badawczego,

h) zastępcę dyrektora do spraw bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej w jednostce organizacyjnej posiadającej badawczy reaktor jądrowy,

i) specjalistę do spraw ewidencji materiałów jądrowych,

j) operatora przechowalnika wypalonego paliwa jądrowego,

k) kierownika składowiska odpadów promieniotwórczych,

l) kierownika zakładu unieszkodliwiania odpadów promieniotwórczych,

m) operatora akceleratora lub urządzeń do teleradioterapii i brachyterapii ze źródłami promieniotwórczymi.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.1. Staż adaptacyjny albo test umiejętności prowadzi się dla poszczególnych zawodów w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej.

2. Jeżeli wnioskodawca wnosi o uznanie kwalifikacji do wykonywania więcej niż jednego zawodu w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, staż adaptacyjny albo test umiejętności przeprowadza się osobno dla każdego zawodu w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, którego dotyczy postępowanie.

3. Staż adaptacyjny i test umiejętności przeprowadza się w języku polskim.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.1. Konieczność odbycia stażu adaptacyjnego albo testu umiejętności jest stwierdzana w formie postanowienia wydanego w toku postępowania.

2. Wnioskodawca po otrzymaniu postanowienia, o którym mowa w ust. 1, występuje z wnioskiem o odbycie stażu adaptacyjnego albo przeprowadzenie testu umiejętności.

3. Wzór wniosku, o którym mowa w ust. 2, jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia.

4. Wzór wniosku jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej na stronach podmiotowych Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki, zwanego dalej „Prezesem Agencji”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.Prezes Agencji, będący organem prowadzącym postępowanie, przekazuje jednostce organizacyjnej, w której ma być odbywany staż adaptacyjny, albo komisji egzaminacyjnej przeprowadzającej test umiejętności postanowienie, o którym mowa w § 4 ust. 1, wraz z kopią dokumentacji zawierającej informacje o posiadanych kwalifikacjach, w tym o wykształceniu i doświadczeniu zawodowym wnioskodawcy. Przekazanie może być dokonane również za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.Prezes Agencji upowszechnia w Biuletynie Informacji Publicznej na stronach podmiotowych Prezesa Agencji:

1) informacje o wymogach kwalifikacyjnych dla zawodów w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej;

2) wykaz jednostek organizacyjnych, w których można odbyć staż adaptacyjny;

3) zakresy szkoleń, o których mowa w § 19 ust. 1 pkt 1 i 3, oraz zakres egzaminu kwalifikacyjnego, o którym mowa w § 19 ust. 1 pkt 2;

4) wykaz literatury potrzebnej do uzupełnienia wiedzy niezbędnej do spełnienia wymogów testu umiejętności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 2

Staż adaptacyjny

§ 7. Staż adaptacyjny odbywa się w jednostce organizacyjnej właściwej ze względu na rodzaj zawodu w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, którego dotyczy postępowanie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.W przypadku wystąpienia przez wnioskodawcę z wnioskiem, o którym mowa w § 4 ust. 2, Prezes Agencji wskazuje w postanowieniu jednostkę organizacyjną, w której wnioskodawca ma odbyć staż adaptacyjny, z zastrzeżeniem § 9.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.1. Wnioskodawca może wskazać jednostkę organizacyjną z wykazu, o którym mowa w § 6 pkt 2, gotową nawiązać z wnioskodawcą stosunek prawny, o którym mowa w art. 2 pkt 16 ustawy, w celu odbycia przez niego stażu adaptacyjnego.

2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, wnioskodawca wraz z wnioskiem o odbycie stażu adaptacyjnego składa formularz zgłoszeniowy, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia, oraz zobowiązanie jednostki organizacyjnej do nawiązania z wnioskodawcą stosunku prawnego.

3. W zobowiązaniu, o którym mowa w ust. 2, jednostka organizacyjna określa:

1) rodzaj stosunku prawnego;

2) termin, w jakim nawiąże stosunek prawny;

3) okres, na jaki nawiąże stosunek prawny;

4) informację o obowiązkach, jakie powierzy wnioskodawcy;

5) koszty odbywania przez wnioskodawcę stażu adaptacyjnego.

4. Okres, o którym mowa w ust. 3 pkt 3, nie może być krótszy niż długość stażu adaptacyjnego.

5. Prezes Agencji postanowieniem dopuszcza wnioskodawcę do odbycia stażu adaptacyjnego we wskazanej przez niego jednostce organizacyjnej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.1. Koszty odbywania przez wnioskodawcę stażu adaptacyjnego są ustalane kwotowo przez jednostkę organizacyjną, w której wnioskodawca będzie odbywał staż, w oparciu o rzeczywiste wydatki związane z odbywaniem stażu, a także z uwzględnieniem długości okresu, o którym mowa w § 14 ust. 1.

2. Ustalone kwotowo koszty odbywania przez wnioskodawcę stażu adaptacyjnego uiszcza się jednorazowo albo miesięcznie w równych częściach, na rachunek bankowy jednostki organizacyjnej, w której wnioskodawca będzie odbywał staż adaptacyjny.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.1. W celu odbycia stażu adaptacyjnego w jednostce organizacyjnej wskazanej w formularzu zgłoszeniowym wnioskodawca jest zatrudniany na podstawie umowy o pracę albo odbywa staż bez wynagrodzenia lub za wynagrodzeniem, na podstawie umowy cywilnoprawnej - na warunkach określonych między wnioskodawcą a jednostką organizacyjną.

2. W przypadku odbycia stażu adaptacyjnego w jednostce organizacyjnej wskazanej przez Prezesa Agencji w trybie § 8, wnioskodawca odbywa staż adaptacyjny na podstawie umowy cywilnoprawnej bez wynagrodzenia, chyba że jednostka organizacyjna oraz wnioskodawca postanowią inaczej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.1. Staż adaptacyjny odbywa się pod nadzorem opiekuna stażu, którym może być osoba posiadająca kwalifikacje w zakresie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej równorzędne albo wyższe od kwalifikacji, o uznanie których występuje wnioskodawca.

2. Opiekuna stażu adaptacyjnego, o którym mowa w ust. 1, wyznacza kierownik jednostki organizacyjnej, w której wnioskodawca odbywa staż.

3. Opiekun stażu adaptacyjnego sprawuje nadzór nad przebiegiem stażu wnioskodawcy, w szczególności poprzez:

1) kontrolę realizacji programu stażu;

2) kontrolę obecności wnioskodawcy w okresie stażu;

3) gromadzenie informacji o przebiegu stażu.

4. Opiekun stażu adaptacyjnego sporządza raport z przebiegu stażu i opinię o przebiegu stażu.

5. Zmiana opiekuna stażu adaptacyjnego może nastąpić:

1) z powodu braku możliwości pełnienia czynności nadzoru;

2) na uzasadniony wniosek wnioskodawcy złożony nie później niż na trzy miesiące przed zakończeniem stażu adaptacyjnego;

3) na uzasadniony wniosek opiekuna stażu złożony nie później niż na trzy miesiące przed zakończeniem stażu adaptacyjnego.

6. W przypadku zaistnienia okoliczności, o której mowa w ust. 5, kierownik jednostki, w której staż adaptacyjny jest odbywany, niezwłocznie dokonuje zmiany opiekuna, informując o tym wnioskodawcę.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.1. Wnioskodawca odbywa staż adaptacyjny zgodnie z programem, ustalonym przez Prezesa Agencji, w postanowieniu, o którym mowa w § 8 albo § 9 ust. 5.

2. Program stażu adaptacyjnego jest przygotowywany dla każdego wnioskodawcy indywidualnie, po przeprowadzeniu analizy kwalifikacji wnioskodawcy, z uwzględnieniem zakresu wiedzy, jaka jest niezbędna do spełnienia wymagań kwalifikacyjnych określonych dla danego zawodu w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej.

3. Program stażu adaptacyjnego ustala się na podstawie:

1) świadectw i dyplomów oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane przez wnioskodawcę kwalifikacje;

2) dotychczasowego doświadczenia zawodowego wnioskodawcy;

3) wymogów kwalifikacyjnych dla określonego zawodu w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, którego dotyczy postępowanie;

4) różnic wynikających ze specyfiki zawodu regulowanego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i państwa wnioskodawcy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14.1. Długość stażu adaptacyjnego określa się w postanowieniu, o którym mowa w § 4 ust. 1.

2. Na wniosek wnioskodawcy złożony w toku postępowania Prezes Agencji może przedłużyć długość stażu adaptacyjnego.

3. Jeżeli wniosek, o którym mowa w ust. 2, został złożony w trakcie stażu adaptacyjnego. Prezes Agencji przedłuża lub odmawia przedłużenia stażu, po zapoznaniu się z opinią kierownika jednostki organizacyjnej, w której wnioskodawca odbywa staż adaptacyjny.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15.Staż adaptacyjny rozpoczyna się w terminie określonym w postanowieniu, o którym mowa w § 8 albo § 9 ust. 5.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 16.1. Prawidłowy przebieg stażu adaptacyjnego zapewnia kierownik jednostki organizacyjnej, w której wnioskodawca odbywa staż.

2. Opiekun stażu informuje kierownika jednostki organizacyjnej, w której wnioskodawca odbywa staż adaptacyjny, o realizacji przez wnioskodawcę zadań wynikających z programu stażu adaptacyjnego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 17.1. Oceny stażu adaptacyjnego dokonują wspólnie opiekun stażu i kierownik jednostki organizacyjnej, w której wnioskodawca odbywa staż, nie później niż w ciągu czternastu dni od dnia zakończenia stażu.

2. Przy dokonywaniu oceny stażu adaptacyjnego uwzględnia się w szczególności poprawność merytoryczną wykonania powierzonych obowiązków, a także:

1) zaangażowanie zawodowe wnioskodawcy, w tym uczestnictwo w działalności jednostki organizacyjnej, w której odbywał staż;

2) przestrzeganie porządku pracy ustalonego w jednostce organizacyjnej, w której wnioskodawca odbywał staż.

3. Oceny stażu adaptacyjnego zawierającej uzasadnione stwierdzenie o przygotowaniu do samodzielnego wykonywania zawodu lub jego braku dokonuje w formie opinii opiekun stażu.

4. Ocena stażu adaptacyjnego potwierdzana jest podpisem kierownika jednostki organizacyjnej, w której wnioskodawca odbywał staż.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 18.Kierownik jednostki organizacyjnej, w której wnioskodawca odbywał staż adaptacyjny, przekazuje ocenę stażu adaptacyjnego wnioskodawcy oraz Prezesowi Agencji, w terminie siedmiu dni od dnia jego zakończenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 3

Test umiejętności

§ 19. 1. Test umiejętności dla zawodów w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej wymienionych w:

1) § 2 pkt 5 lit. a - obejmuje indywidualnie ustalony, odpowiedni zakres szkolenia dla osób ubiegających się o uprawnienia inspektorów ochrony radiologicznej, określony w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 sierpnia 2002 r. w sprawie rodzajów stanowisk mających istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, szczegółowych warunków i trybu nadawania uprawnień dla osób, które mogą być zatrudnione na tych stanowiskach, oraz szczegółowych warunków i trybu nadawania uprawnień inspektora ochrony radiologicznej (Dz. U. Nr 145, poz. 1217 oraz z 2003 r. Nr 38, poz. 333);

2) § 2 pkt 5 lit. b - obejmuje indywidualnie ustalony odpowiedni zakres egzaminu kwalifikacyjnego dla kandydatów na stanowisko inspektora dozoru jądrowego, określony w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 sierpnia 2002 r. w sprawie inspektorów dozoru jądrowego (Dz. U. Nr 137, poz. 1154);

3) § 2 pkt 5 lit. c-m - obejmuje indywidualnie ustalony, odpowiedni zakres szkolenia dla osób ubiegających się o uprawnienia umożliwiające zatrudnienie na stanowiskach mających istotne znaczenia dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, określony w rozporządzeniu, o którym mowa w pkt 1.

2. Zakres testu umiejętności każdorazowo uwzględnia indywidualne różnice w zakresie wymagań dotyczących wykonywania zawodów w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a państwem wnioskodawcy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 20.1. Test umiejętności dla zawodów w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej wymienionych w:

1) § 2 pkt 5 lit. a - przygotowuje i przeprowadza komisja egzaminacyjna właściwa dla uprawnień inspektora ochrony radiologicznej, określona w rozporządzeniu, o którym mowa w § 19 ust. 1 pkt 1;

2) § 2 pkt 5 lit. b - przygotowuje i przeprowadza odpowiednia komisja egzaminacyjna właściwa dla uprawnień inspektora dozoru jądrowego, określona w rozporządzeniu, o którym mowa w § 19 ust. 1 pkt 2;

3) § 2 pkt 5 lit. c-m - przygotowuje i przeprowadza komisja egzaminacyjna właściwa dla uprawnień umożliwiających zatrudnienie na stanowisku mającym istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, określona w rozporządzeniu, o którym mowa w § 19 ust. 1 pkt 1.

2. Test umiejętności przeprowadza się w obecności co najmniej trzech członków komisji egzaminacyjnej, w tym przewodniczącego lub jego zastępcy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 21.1. Testy umiejętności przeprowadzane są trzy razy w roku.

2. O terminie i miejscu przeprowadzenia testu umiejętności Prezes Agencji zawiadamia wnioskodawcę co najmniej na 30 dni przed wyznaczonym dniem przeprowadzenia testu umiejętności.

3. W zawiadomieniu, o którym mowa w ust. 2, Prezes Agencji podaje zakres wiedzy i umiejętności, który będzie objęty testem.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 22.1. W zawiadomieniu, o którym mowa w § 21 ust. 2, wskazuje się wysokość kosztów przeprowadzenia testu umiejętności.

2. Koszty przeprowadzenia testu umiejętności są ustalane kwotowo przez Prezesa Agencji w oparciu o rzeczywiste wydatki ponoszone przez Prezesa Agencji w związku z przeprowadzeniem testu.

3. Ustalone kwotowo koszty za przeprowadzenie testu umiejętności wnioskodawca wpłaca na rachunek bankowy Państwowej Agencji Atomistyki.

4. Wnioskodawca przedstawia dowód dokonania wpłaty ustalonych kwotowo kosztów, o których mowa w ust. 1, przed przystąpieniem do testu umiejętności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 23.1. Test umiejętności opracowuje komisja egzaminacyjna.

2. Test umiejętności składa się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego.

3. Etap pisemny testu składa się z:

1) w przypadku zawodów w dziedzinie ochrony radiologicznej wymienionych w § 2 pkt 5 lit. a i lit. c-m - pytań testowych oraz zadań obliczeniowych lub pytań problemowych;

2) w przypadku zawodu w dziedzinie ochrony radiologicznej wymienionego w § 2 pkt 5 lit. b - zadań obliczeniowych.

4. Czas trwania etapu pisemnego określa każdorazowo przewodniczący komisji egzaminacyjnej przeprowadzającej test umiejętności, uwzględniając indywidualnie określony zakres testu umiejętności, z zastrzeżeniem ust. 5.

5. Czas trwania etapu pisemnego nie może przekroczyć 90 minut.

6. Do etapu ustnego dopuszcza się osoby, które:

1) w przypadku etapu pisemnego, o którym mowa w ust. 3 pkt 1, odpowiedziały poprawnie na co najmniej 60 % pytań testowych oraz rozwiązały co najmniej 60 % pytań problemowych lub zadań obliczeniowych;

2) w przypadku etapu pisemnego, o którym mowa w ust. 3 pkt 2, rozwiązały co najmniej 60 % zadań obliczeniowych.

7. Etap ustny testu składa się z nie więcej niż 6 pytań. Etap ustny testu uznaje się za zdany, jeżeli osoba zdająca odpowiedziała poprawnie na co najmniej 50 % pytań.

8. Wynik testu umiejętności określa się jako „pozytywny” lub „negatywny”.

9. O wyniku testu umiejętności komisja egzaminacyjna rozstrzyga większością głosów. W razie równej liczby głosów o wyniku testu rozstrzyga głos przewodniczącego komisji.

10. Z przeprowadzonego testu umiejętności sporządza się protokół, który podpisują członkowie komisji egzaminacyjnej przeprowadzający test umiejętności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 24.Wynik przeprowadzonego testu umiejętności przewodniczący komisji egzaminacyjnej przekazuje Prezesowi Agencji i wnioskodawcy, w terminie siedmiu dni od dnia przeprowadzenia testu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 25.1. Nieprzystąpienie do testu umiejętności w wyznaczonym terminie bez uzasadnionej przyczyny uważa się za odstąpienie od testu umiejętności.

2. Ponowne przystąpienie do testu umiejętności wymaga złożenia nowego wniosku, chyba że nieprzystąpienie do testu umiejętności nastąpiło z uzasadnionej przyczyny.

3. W przypadku nieprzystąpienia do testu umiejętności z uzasadnionych przyczyn Prezes Agencji wyznacza ponownie miejsce i termin przeprowadzenia testu.

4. Oceny przyczyny nieprzystąpienia do testu umiejętności w wyznaczonym terminie Prezes Agencji dokonuje, kierując się przepisami o usprawiedliwianiu nieobecności w pracy.

5. Wnioskodawca, który uzyskał negatywny wynik z testu umiejętności, może ponownie złożyć wniosek o przeprowadzenie testu umiejętności dla danego zawodu w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej nie wcześniej niż po upływie trzech miesięcy od dnia, w którym przeprowadzono test umiejętności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 4

Przepis końcowy

§ 26. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.2)

Minister Środowiska: Cz. Śleziak

1) Minister Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Środowiska (Dz. U. Nr 85, poz. 766).

2) Z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia traci moc rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 23 października 2003 r. w sprawie stażu adaptacyjnego i testu umiejętności w toku postępowania o uznanie nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej kwalifikacji do wykonywania zawodów w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej (Dz. U. Nr 192, poz. 1882), zachowane w mocy na podstawie art. 8 pkt 1 ustawy z dnia 12 września 2003 r. o zmianie ustawy o zasadach uznawania nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej kwalifikacji do wykonywania zawodów regulowanych oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. Nr 190, poz. 1864 oraz z 2004 r. Nr 93, poz. 892 i Nr 96, poz. 959).

Załączniki do rozporządzenia Ministra Środowiska
z dnia 30 kwietnia 2004 r. (poz. 1346)

Załącznik nr 1

infoRgrafika

Załącznik nr 2

infoRgrafika

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00