Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2003 nr 187 poz. 1832
Wersja archiwalna od 2003-11-19 do 2011-01-26
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2003 nr 187 poz. 1832
Wersja archiwalna od 2003-11-19 do 2011-01-26
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 272 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz.U. Nr 79, poz. 523) oraz zastąpione przez rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 grudnia 2010 r. w sprawie równoważnika pieniężnego otrzymywanego przez funkcjonariusza Służby Więziennej w zamian za wyżywienie (Dz.U. z 2011 r. Nr 8, poz. 39). 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 20 października 2003 r.

w sprawie równoważnika pieniężnego otrzymywanego przez funkcjonariusza Służby Więziennej w zamian za wyżywienie

Na podstawie art. 71 ust 2 ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2002 r. Nr 207, poz. 1761 oraz z 2003 r. Nr 90, poz. 844 i Nr 142, poz. 1380) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa tryb i warunki otrzymywania równoważnika pieniężnego przez funkcjonariusza Służby Więziennej w zamian za wyżywienie podczas pełnienia służby oraz wysokość tego równoważnika.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Równoważnik pieniężny] 1. Funkcjonariusz Służby Więziennej, którego rodzaj i warunki pełnienia służby lub względy techniczno-organizacyjne uniemożliwiają korzystanie z wyżywienia w naturze, otrzymuje równoważnik pieniężny.

2. Równoważnik, o którym mowa w ust 1, wypłaca się funkcjonariuszowi wykonującemu czynności służbowe w ramach wzmocnionego systemu ochrony, sił wsparcia oraz odwodu i podczas zwalczania klęsk żywiołowych, jeżeli nie korzysta z wyżywienia w naturze.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Wysokość równoważnika pieniężnego] Wysokość równoważnika pieniężnego, o którym mowa w § 2 ust. 1, wynosi 18 zł.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Naliczanie i wypłata równoważnika pieniężnego] 1. Funkcjonariuszowi wykonującemu czynności, o których mowa w § 2 ust. 2, wypłaca się:

1) równoważnik pieniężny w pełnej wysokości – za czas trwania czynności ponad 8 godzin;

2) równoważnik pieniężny w połowie wysokości – za czas trwania czynności do 8 godzin włącznie.

2. Jeżeli czas trwania czynności służbowych, o których mowa w § 2 ust. 2, wynosi dłużej niż dobę, to za każdą dobę przysługuje równoważnik pieniężny w pełnej wysokości, a za niepełną dobę przysługuje równoważnik wyliczony w sposób określony w ust 1 pkt 1 i 2.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Imienna lista funkcjonariuszy Służby Więziennej] 1. Podstawą naliczenia i wypłaty równoważnika pieniężnego w zamian za wyżywienie jest imienna lista funkcjonariuszy Służby Więziennej, zatwierdzona przez kierownika jednostki organizacyjnej Służby Więziennej.

2. Imienną listę, o której mowa w ust. 1, sporządza funkcjonariusz działu ochrony wyznaczony przez kierownika jednostki organizacyjnej Służby Więziennej.

3. Równoważnik pieniężny wypłacany jest z dołu, raz w miesiącu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia1).

Minister Sprawiedliwości: G. Kurczuk

1) Z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia utraci moc zarządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 października 1996 r. w sprawie określenia zasad otrzymywania równoważnika pieniężnego w zamian za wyżywienie przez funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej oraz wysokości tego równoważnika (Dz. Urz. Min. Spraw. Nr 6, poz. 39), zachowane w mocy na podstawie art. 15 ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, ustawy o odszkodowaniach przysługujących w razie wypadków i chorób pozostających w związku ze służbą w Milicji Obywatelskiej, ustawy o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych oraz ich rodzin, ustawy o uposażeniu żołnierzy ustawy o Policji, ustawy o Urzędzie Ochrony Państwa ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, ustawy o kontroli skarbowej ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Urzędu Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin, ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, ustawy o Służbie Więziennej oraz ustawy o Inspekcji Celnej (Dz. U. Nr 81, poz. 877).

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00