ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1)
z dnia 3 czerwca 2003 r.
w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych
(Dz.U. z 2009 r., Nr 181, poz. 1416;ostatnia zmiana: Dz.U. z 2009 r., Nr 36, poz. 280)
Na podstawie art. 11 ust. 7, art. 16 i art. 22 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 1998 r. Nr 102, poz. 650, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
Rozdział 1
Przepisy ogólne
§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa:
1) ogólne warunki urządzania gier i zakładów wzajemnych, w tym szczegółowe obowiązki podmiotu urządzającego gry lub zakłady wzajemne wobec ich uczestników, tryb zgłaszania roszczeń oraz wymagania dotyczące regulaminów loterii fantowej, gry bingo fantowe, loterii promocyjnej i loterii audioteksowej;
2) warunki dopuszczenia do eksploatacji i użytkowania automatów i urządzeń do gier oraz warunki przyznania uprawnień określonym podmiotom do wprowadzenia do eksploatacji i użytkowania takich automatów lub urządzeń;
3) warunki produkcji i sprzedaży kartonów do gry bingo pieniężne, sposoby zabezpieczenia uniemożliwiające podrobienie kartonu oraz jego treść;
4) szczegółowe warunki instalacji i wykorzystania systemu służącego kontroli przebiegu i prowadzenia gier;
5) wzór zaświadczeń o uzyskanej wygranej, sposób nabywania druków zaświadczeń oraz ewidencjonowania zaświadczeń, w tym prowadzenia ich rejestru.
§ 2.[Rozumienie pojęć rozporządzenia] Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) „ustawie” – rozumie się przez to ustawę z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych;
2) „automacie” – rozumie się przez to automat do gier i automat do gier o niskich wygranych.
Rozdział 2
Ogólne warunki urządzania gier i zakładów wzajemnych
§ 3.[Urządzanie gier i zakładów wzajemnych] 1. Gry i zakłady wzajemne są urządzane zgodnie z zatwierdzonymi regulaminami gier.
2. Roszczenie zgłasza się na piśmie z podaniem w szczególności imienia i nazwiska zgłaszającego, rodzaju gry lub zakładu wzajemnego, z którym jest związane roszczenie, oraz rodzaju roszczenia.
§ 4.[Obowiązki podmiotu urządzającego gry i zakłady wzajemne] 1. Podmiot urządzający gry i zakłady wzajemne jest obowiązany zapewnić przestrzeganie zakazu udziału w grach i zakładach wzajemnych osób, które nie ukończyły 18 lat, w szczególności przez umieszczenie w widocznym miejscu informacji o zakazie uczestniczenia w grach i zakładach wzajemnych osób, które nie ukończyły 18 lat.
2. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, jest ponadto obowiązany zapewnić utrzymanie porządku i ładu na terenie ośrodka gier, punktu przyjmowania zakładów wzajemnych lub punktu gry na automatach o niskich wygranych oraz w miejscu, w którym są urządzane wideoloterie.
3. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, jest obowiązany zapoznać uczestników gier lub zakładów wzajemnych przed przystąpieniem do gry:
1) ze sposobem działania automatu lub urządzenia do gier lub zakładów wzajemnych;
2) z zasadami gry i możliwościami wyboru wariantów gry lub zakładu wzajemnego;
3) z innymi, wymienionymi w regulaminie, zastrzeżeniami dotyczącymi sposobu gry.
4. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, utrzymuje automaty do gier, urządzenia do gier i zakładów wzajemnych w stanie gwarantującym grę zgodną z regulaminem, a uczestnikom gry – bezpieczne korzystanie z nich.
5. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, w celu ochrony interesu uczestników gry i osób trzecich może odmówić wstępu do ośrodka gier, punktu przyjmowania zakładów wzajemnych lub punktu gry na automatach o niskich wygranych osobie, która nie przestrzega postanowień regulaminu gry lub stosuje techniki gry mogące wpłynąć na nieprzypadkowość wyniku gry przez:
1) sporządzanie notatek dotyczących przebiegu gry przy użyciu notesów, elektronicznych urządzeń obliczeniowych, zapisów audio i wideo;
2) posługiwanie się łącznością telefoniczną, radiową lub podobną w celu sporządzania lub wykorzystania analiz przebiegu gry.
§ 5.[Wewnętrzna komisja nadzoru] Podmiot urządzający loterię fantową, grę bingo fantowe i loterię promocyjną jest obowiązany powołać wewnętrzną komisję nadzoru nad prawidłowością urządzania gry i wydać regulamin jej działania.
§ 6.[Regulamin loterii fantowej i gry bingo fantowe] 1. Regulamin loterii fantowej i gry bingo fantowe określa:
1) nazwę gry;
2) nazwę podmiotu urządzającego grę;
3) nazwę organu wydającego zezwolenie;
4) obszar, na którym będzie urządzana loteria lub bingo, oraz miejsce i termin losowania nagród;
5) liczbę losów lub kartonów przeznaczonych do sprzedaży;
6) cenę jednego losu lub kartonu;
7) sposób prowadzenia gry;
8) sposób zapewnienia prawidłowości urządzania gry;
9) terminy rozpoczęcia i zakończenia sprzedaży losów lub kartonów;
10) cel społecznie użyteczny, w szczególności dobroczynny, na który zostanie przeznaczony dochód z gry;
11) sposób i termin ogłaszania wyników;
12) miejsce i termin wydawania wygranych;
13) sposób zgłaszania i rozpatrywania roszczeń;
14) liczbę i rodzaj fantów przeznaczonych na nagrody oraz procentowe określenie wartości fantów w stosunku do łącznej ceny przeznaczonych do sprzedaży losów – w przypadku loterii fantowej;
15) liczbę i rodzaj fantów oraz procentowe określenie ich wartości w stosunku do łącznej ceny przeznaczonych do sprzedaży kartonów – w przypadku bingo fantowego.
2. Regulamin loterii promocyjnej i loterii audioteksowej określa:
1) nazwę loterii;
2) nazwę podmiotu urządzającego loterię;
3) nazwę organu wydającego zezwolenie;
4) zasady prowadzenia loterii;
5) obszar, na którym będzie urządzana loteria;
6) czas trwania loterii;
7) sposób urządzania loterii, w szczególności miejsce i termin losowania nagród;
8) sposób zapewnienia prawidłowości urządzania loterii;
9) sposób i termin ogłaszania wyników;
10) miejsce i termin wydawania wygranych;
11) sposób zgłaszania i rozpatrywania reklamacji;
12) wartość puli nagród;
13) jeżeli urządzaną grą jest loteria promocyjna – termin rozpoczęcia i zakończenia sprzedaży towarów lub innych dowodów udziału w loterii promocyjnej.
3. Regulamin, o którym mowa w ust. 1 i 2, zawiera również termin do wniesienia reklamacji oraz informację o terminie przedawnienia roszczeń, o którym mowa w art. 12 ustawy.
Rozdział 3
Eksploatacja i użytkowanie automatów i urządzeń do gier
§ 7.[Dopuszczenie automatu lub urządzenia do gier do eksploatacji] Warunkiem dopuszczenia automatu lub urządzenia do gier do eksploatacji i użytkowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest rejestracja takiego automatu lub urządzenia na podstawie badania takiego automatu lub urządzenia, o którym mowa w § 8.
§ 8.[Badanie poprzedzające rejestrację] 1. Badanie poprzedzające rejestrację przeprowadza jednostka badająca upoważniona przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych, zwana dalej „jednostką badającą”.
2. Badanie poprzedzające rejestrację polega na sprawdzeniu, czy konstrukcja automatu lub urządzenia do gier zapewnia:
1) bezpieczeństwo użytkowania;
2) poprawność działania układów elektromechanicznych i elektronicznych;
3) możliwość określenia stopnia losowości gry;
4) zabezpieczenie przed ingerencją z zewnątrz;
5) dla automatów o niskich wygranych:
a) prawidłowe ustalenie wartości maksymalnej stawki i uniemożliwienie przekraczania wartości maksymalnej stawki w wyniku kontynuacji gry za uzyskane wygrane,
b) prawidłowe ustalenie wartości jednorazowej wygranej i uniemożliwienie uzyskania jednorazowej wygranej w kwocie wyższej niż 15 euro, o której mowa w art. 2 ust. 2b ustawy.
3. Badanie poprzedzające rejestrację obejmuje również sprawdzenie, czy automat jest wyposażony w:
1) widoczną dla grających informację, umieszczoną w sposób uniemożliwiający jej usunięcie bez uszkodzenia lub zniszczenia automatu, określającą:
a) nazwę gry,
b) stawkę za grę,
c) tabelę wygranych,
d) opis sterowania grą,
e) [1] oznaczenie zezwolenia, o którym mowa w art. 24 ust. 1, 1a i 1b ustawy;
2) system trwałej rejestracji i zapamiętywania danych, które pozwalają na ustalenie kwoty stanowiącej podstawę opodatkowania podatkiem od gier – w przypadku automatu do gier albo uzyskanych przychodów – w przypadku automatów do gier o niskich wygranych.
4. Przepis ust. 3 stosuje się odpowiednio do urządzeń do gier.
5. (uchylony).
§ 8a.[Opinia techniczna] 1. Po przeprowadzeniu badania poprzedzającego rejestrację automatu lub urządzenia do gier jednostka badająca wydaje opinię techniczną.
2. Opinia techniczna zawiera w szczególności:
1) [2] numer, datę i miejsce wykonania badania;
2) oznaczenie jednostki badającej i zleceniodawcy (NIP, nazwa, adres);
3) nazwę i typ automatu lub urządzenia do gier;
4) nazwę programu gry;
5) numer fabryczny automatu lub urządzenia do gier;
6) nazwę, siedzibę i kraj producenta automatu lub urządzenia do gier;
7) oznaczenie i wskazania liczników określających:
a) w przypadku automatów do gier – kwoty przychodów i podstawę opodatkowania podatkiem od gier,
b) w przypadku automatów do gier o niskich wygranych – kwoty przychodów;
8) wskazanie jednorazowej wygranej i maksymalnej stawki za udział w jednej grze – w przypadku automatów do gier o niskich wygranych;
9) wskazanie, czy automat lub urządzenie do gier posiada system, o którym mowa w § 8 ust. 3 pkt 2;
10) wskazanie miejsc założenia plomb zabezpieczających;
11) wynik badania technicznego;
12) termin ważności opinii technicznej;
13) wzór plomb zabezpieczających;
14) podpis osoby wykonującej badanie.
3. W przypadku dostosowania przez podmiot prowadzący gry na automatach o niskich wygranych automatu do wymogów, o których mowa w art. 2 ust. 2b ustawy, jednostka badająca potwierdza prawidłowe ustalenie wartości maksymalnej stawki i wartości maksymalnej jednorazowej wygranej w wydanym uzupełnieniu do opinii technicznej.
4. W przypadku wydania opinii technicznej z negatywnym wynikiem badania, jednostka badająca powiadamia o tym ministra właściwego do spraw finansów publicznych.
5. [3] Pełna dokumentacja techniczna dotycząca przeprowadzonych badań automatu lub urządzenia do gier pozostaje w jednostce badającej przez okres 6 lat i jest udostępniana na żądanie ministra właściwego do spraw finansów publicznych lub wyznaczonego naczelnika urzędu celnego.
§ 8b.[Plombowanie automatu lub urządzenia do gier] 1.W celu zabezpieczenia automatu lub urządzenia do gier przed ingerencją z zewnątrz, po przeprowadzeniu badania, jednostka badająca zakłada plomby.
2. [4] Jednostka badająca zakłada plomby zabezpieczające przed dostępem w szczególności do:
1) płyty logicznej;
2) liczników;
3) układów z zapisem gry.
3. W przypadku awarii automatu lub urządzenia do gier albo innego zdarzenia, które wymaga zerwania plomb jednostki badającej, właściciel automatu lub urządzenia do gier, po zerwaniu plomb, zakłada własne plomby. Plomby właściciela powinny być wymienione na plomby jednostki badającej nie później niż w terminie 30 dni od dnia założenia plomb właściciela.
§ 9.[Wniosek o rejestrację] [5] 1. Po wydaniu przez jednostkę badającą opinii technicznej zawierającej pozytywny wynik badania automatu lub urządzenia do gier poprzedzającego ich rejestrację, na wniosek podmiotu urządzającego gry lub zakłady wzajemne, wyznaczony naczelnik urzędu celnego dokonuje rejestracji automatu lub urządzenia do gier.
2. Wniosek o rejestrację każdego automatu lub urządzenia do gier składa się w dwóch egzemplarzach. Do wniosku dołącza się opinię techniczną zawierającą pozytywny wynik badania automatu lub urządzenia do gier poprzedzającego ich rejestrację i kopię zezwolenia, o którym mowa w art. 24 ust. 1, 1a i 1b ustawy.
§ 10.[Poświadczenie rejestracji] 1. [6] W celu potwierdzenia rejestracji wyznaczony naczelnik urzędu celnego dokonuje na wniosku, o którym mowa w § 9, poświadczenia rejestracji, w którym wskazuje numer rejestracji automatu lub urządzenia do gier.
2. Poświadczenie rejestracji stwierdza uprawnienie określonego podmiotu do wprowadzenia do eksploatacji i użytkowania automatu lub urządzenia do gier.
3. Poświadczenia rejestracji dokonuje się na sześć lat, z zastrzeżeniem ust. 4.
4. Poświadczenie rejestracji traci ważność:
1) [7] wraz z wygaśnięciem zezwolenia, o którym mowa w art. 24 ust. 1, 1a i 1b ustawy;
2) w przypadku:
a) wycofania automatu lub urządzenia do gier z eksploatacji, z zastrzeżeniem § 14a ust. 1,
b) [8] określonym w § 14 ust. 5.
5. [9] W przypadku utraty ważności poświadczenia rejestracji, o którym mowa w ust. 4 pkt 2, oryginał poświadczenia rejestracji zwraca się wyznaczonemu naczelnikowi urzędu celnego.
6. (uchylony).
§ 11.[Zastosowanie urządzeń lub systemów do odczytywania danych] W przypadku zastosowania urządzeń lub systemów do odczytywania danych dla potrzeb wewnętrznych podmiotu eksploatującego i użytkującego automaty i urządzenia do gier oraz systemów umożliwiających połączenie między automatami i innymi urządzeniami, rejestracja może nastąpić pod warunkiem, że to urządzenie i systemy nie ingerują w przebieg i rezultat gry.
§ 12.[Przechowywanie poświadczenia rejestracji] Podmiot prowadzący gry jest obowiązany przechowywać aktualne poświadczenia rejestracji wszystkich użytkowanych automatów i urządzeń do gier w miejscu ich eksploatowania i użytkowania oraz do umieszczenia na automacie lub urządzeniu do gier numeru rejestracji, w sposób uniemożliwiający jego usunięcie.
§ 14.[Eksploatacja i użytkowanie automatów i urządzeń do gier] [10] 1. Podmiot prowadzący gry losowe, gry na automatach i gry na automatach o niskich wygranych eksploatuje i użytkuje automaty i urządzenia do gier, w ilości zgodnej z warunkami określonymi w zezwoleniu, o którym mowa w art. 24 ust. 1, 1a i 1b ustawy, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Podmiot posiadający zezwolenie, o którym mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, może posiadać dodatkowo nie więcej niż dwa rezerwowe automaty do gier na każdy ośrodek gier, pod warunkiem że automaty te będą posiadać poświadczenie rejestracji.
3. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, jest obowiązany co najmniej na siedem dni przed zmianą miejsca, punktu, ośrodka eksploatacji automatu lub urządzenia do gier powiadomić wyznaczonego naczelnika urzędu celnego właściwego według miejsca dotychczasowej oraz przyszłej eksploatacji automatu lub urządzenia do gier o zamiarze przemieszczenia, z podaniem:
1) dokładnej daty przemieszczenia;
2) adresu miejsca, punktu, ośrodka dotychczasowej eksploatacji;
3) adresu miejsca, punktu, ośrodka przyszłej eksploatacji.
4. Wyznaczony naczelnik urzędu celnego może zażądać przeprowadzenia na koszt podmiotu, o którym mowa w ust. 1, badań kontrolnych automatów i urządzeń do gier przez jednostkę badającą.
5. W razie stwierdzenia niezgodności stanu rzeczywistego automatów lub urządzeń do gier z warunkami rejestracji wyznaczony naczelnik urzędu celnego cofa rejestrację takiego automatu lub urządzenia do gier.
§ 14a.[Czasowe zawieszenie eksploatacji automatu lub urządzenia do gier] 1. Podmiot prowadzący gry może dokonać czasowego zawieszenia eksploatacji automatu lub urządzenia do gier.
2. [11] Podmiot, o którym mowa w ust. 1, ma obowiązek powiadomić wyznaczonego naczelnika urzędu celnego o wycofaniu automatu lub urządzenia do gier z eksploatacji lub czasowym zawieszeniu eksploatacji automatu lub urządzenia do gier, w terminie siedmiu dni od dnia wycofania lub czasowego zawieszenia.
§ 15.[Składanie wniosków] Wniosek, o którym mowa w § 9, oraz powiadomienia, o których mowa w § 14 ust. 3 i § 14a ust. 2, składa się na formularzach udostępnionych przez urząd obsługujący ministra właściwego do spraw finansów publicznych, w szczególności przez zamieszczenie ich na stronie internetowej tego urzędu.
Rozdział 4
Szczegółowe warunki instalacji i wykorzystywania systemu służącego kontroli przebiegu i prowadzenia gier
§ 16.[System kamer rejestrujących] 1. W kasynie gry instaluje się system kamer rejestrujących obraz w sposób zapewniający możliwość rozstrzygania wątpliwości związanych z urządzanymi grami oraz weryfikacji prawidłowości wydawania zaświadczeń o uzyskanej wygranej, w szczególności przez odtworzenie każdej z gier odbywających się w kasynie, jak i poszczególnych jej elementów, zastosowanie stop-klatki i wykonanie dowolnej liczby fotokopii.
2. Liczba i sposób rozmieszczenia kamer zapewnia zarejestrowanie obrazu obejmującego w szczególności:
1) wejście do kasyna;
2) każdy ze stołów gry oraz automaty do gier;
3) prowadzących grę;
4) uczestników gry;
5) otwarcie i zamknięcie stołu do gry;
6) obliczanie rezultatów gry na stole do gry i na automacie do gry.
3. Zapisu obrazu dokonuje się oddzielnie dla każdego stołu.
§ 17.[Obserwacja na monitorach] W wydzielonym pomieszczeniu osoba upoważniona przez sprawującego nadzór nad kasynem gry prowadzi bieżącą obserwację na monitorach rejestrowanych czynności.
§ 18.[Magnetyczny zapis obrazu] 1. Podmiot prowadzący kasyno gry przechowuje magnetyczny zapis obrazu przez okres 30 dni od daty jego dokonania.
2. Udostępnienie zapisu jest nieodpłatne.
Rozdział 5
Kartony do gry bingo pieniężne
§ 19.[Kartony do gry bingo pieniężne] Kartony do gry bingo pieniężne są produkowane na specjalnie zabezpieczonym papierze zawierającym ukryte, graficzne lub inne, znaki (elementy) uniemożliwiające podrobienie kartonu – według jednolitego wzoru, o którym mowa w art. 15b ust. 2 ustawy.
§ 20.[Zawartość kartonu] 1. Karton do gry bingo pieniężne zawiera w szczególności:
1) wartość kartonu;
2) numer serii;
3) numer kartonu;
4) przypadkowy zestaw liczb pochodzących ze zbioru kolejnych liczb;
5) zobowiązanie gracza do przestrzegania regulaminu.
2. Podmiot, dla którego drukuje się kartony do gry bingo pieniężne, może zażądać zamieszczenia na kartonie dodatkowych informacji, pod warunkiem że zostały wymienione w zatwierdzonym regulaminie gry.
§ 21.[Sprzedaż kartonów do gry bingo pieniężne] Sprzedaż kartonów do gry bingo pieniężne może nastąpić wyłącznie na rzecz podmiotu posiadającego zezwolenie na prowadzenie gry bingo pieniężne.
Rozdział 6
Zaświadczenia o uzyskanej wygranej
§ 22.[Wzór imiennego zaświadczenia o uzyskanej wygranej] Ustala się wzór imiennego zaświadczenia o uzyskanej wygranej przez uczestnika gry lub zakładu wzajemnego, zwanego dalej „zaświadczeniem”, stanowiący załącznik do rozporządzenia.
§ 23.[Druki] Druki nabywa się na podstawie pisemnego wniosku, złożonego przez podmiot posiadający zezwolenie na urządzanie gier lub zakładów wzajemnych.
§ 24.[Zaświadczenie] W zaświadczeniach nie wolno dokonywać poprawek oraz skreśleń. W razie popełnienia błędu przy wypełnianiu zaświadczenia zaświadczenie anuluje się i wpisuje do rejestru, o którym mowa w § 25, z adnotacją o jego anulowaniu.
§ 25.[Rejestr] 1. Podmiot wystawiający zaświadczenie jest obowiązany do ewidencjonowania w rejestrze następujących danych:
1) liczba porządkowa wpisu;
2) seria i numer druku zaświadczenia o uzyskanej wygranej;
3) data wystawienia lub anulowania zaświadczenia o uzyskanej wygranej;
4) imię i nazwisko uczestnika gry lub zakładu wzajemnego;
5) rodzaj gry lub zakładu wzajemnego;
6) wysokość wygranej.
2. [12] Rejestr prowadzony jest nieprzerwanie przez okres działalności podmiotu. Rejestr, przed rozpoczęciem jego prowadzenia, poświadcza naczelnik urzędu celnego właściwy w sprawach podatku od gier.
3. [13] Niezwłocznie po zakończeniu działalności podmiot jest obowiązany przedstawić rejestr naczelnikowi urzędu celnego, o którym mowa w ust. 2, w celu poświadczenia zamknięcia rejestru i anulowania niewykorzystanych druków zaświadczeń o wygranych.
Rozdział 7
Przepisy przejściowe i przepis końcowy
§ 26.[Świadectwa rejestracji] Świadectwa rejestracji wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność zgodnie z przepisami, na podstawie których zostały wydane.
§ 27.[Druki zaświadczeń] Druki zaświadczeń o uzyskanej wygranej, sporządzone na podstawie dotychczasowych przepisów uznaje się za ważne do dnia 31 grudnia 2003 r.
§ 28.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 15 czerwca 2003 r.3)
|
1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej – finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 32, poz. 301, Nr 43, poz. 378 i Nr 93, poz. 834).
2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1998 r. Nr 145, poz. 946, Nr 155, poz. 1014 i Nr 160, poz. 1061, z 2000 r. Nr 9, poz. 117, Nr 70, poz. 816 i Nr 116, poz. 1216, z 2001 r. Nr 84, poz. 908, z 2002 r. Nr 25, poz. 253 oraz z 2003 r. Nr 84, poz. 774.
3) Zakres spraw regulowany niniejszym rozporządzeniem był uregulowany w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 31 października 2000 r. w sprawie warunków urządzania gier losowych, zakładów wzajemnych i gier na automatach (Dz. U. Nr 95, poz. 1049).
Załącznik do rozporządzenia Ministra Finansów
z dnia 3 czerwca 2003 r. (poz. 946)
[1] § 8 ust. 3 pkt 1 lit. e) w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[2] § 8a ust. 2 pkt 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 lit. a) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[3] § 8a ust. 5 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 lit. b) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[4] § 8b ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[5] § 9 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[6] § 10 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 lit. a) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[7] § 10 ust. 4 pkt 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 lit. b) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[8] § 10 ust. 4 pkt 2 lit. b) w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 lit. b) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[9] § 10 ust. 5 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 lit. c) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[10] § 14 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[11] § 14a ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[12] § 25 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
[13] § 25 ust. 3 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 181, poz. 1416). Zmiana weszła w życie 31 października 2009 r.
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00