ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 16 stycznia 2003 r.
w sprawie kontroli i postępowania pokontrolnego w zakresie przestrzegania przepisów, decyzji i postanowień dotyczących telekomunikacji, częstotliwości lub kompatybilności elektromagnetycznej przez jednostki organizacyjne Służby Więziennej
Na podstawie art. 122 ust. 3 ustawy z dnia 21 lipca 2000 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 73, poz. 852, z 2001 r. Nr 122, poz. 1321 i Nr 154, poz. 1800 i 1802 oraz z 2002 r. Nr 25, poz. 253, Nr 74, poz. 676 i Nr 166, poz. 1360) zarządza się, co następuje:
§ 1.Rozporządzenie określa szczegółowe sposoby kontroli i postępowania pokontrolnego w zakresie przestrzegania przez jednostki organizacyjne Służby Więziennej przepisów, decyzji lub postanowień dotyczących telekomunikacji, gospodarki zasobami częstotliwości lub wymagań dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej, o których mowa w art. 118-121 ustawy z dnia 21 lipca 2000 r. - Prawo telekomunikacyjne, zwanej dalej „ustawą”.
§ 2.1. Organ przeprowadzający kontrolę, przed przystąpieniem do czynności kontrolnych, zawiadamia na piśmie kierownika jednostki organizacyjnej Służby Więziennej, zwanej dalej „jednostką kontrolowaną”, o terminie, przedmiocie i zakresie kontroli w terminie 14 dni.
2. W szczególnie uzasadnionych przypadkach termin, o którym mowa w ust. 1, może być skrócony, nie mniej jednak niż do 24 godzin.
§ 3.1. W przypadku niezapewnienia warunków do sprawnego przeprowadzenia kontroli przez kierownika jednostki kontrolowanej, organ przeprowadzający kontrolę zawiadamia o tym fakcie na piśmie kierownika jednostki sprawującego nadzór nad jednostką kontrolowaną.
2. Kierownik jednostki organizacyjnej Służby Więziennej sprawujący nadzór nad jednostką kontrolowaną, w terminie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia, informuje na piśmie organ przeprowadzający kontrolę o usunięciu przyczyn uniemożliwiających sprawne przeprowadzenie kontroli.
§ 4.1. Czynności kontrolnych dokonuje się w obecności kierownika jednostki kontrolowanej lub osoby przez niego upoważnionej.
2. Wymóg, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy czynności kontrolnych przeprowadzanych w sposób zdalny.
§ 5.Decyzje, o których mowa w art. 119 i 120 ustawy, niezwłocznie po ich wydaniu, przesyła się kierownikowi jednostki kontrolowanej, której decyzje te dotyczą, oraz kierownikowi jednostki organizacyjnej Służby Więziennej sprawującemu nadzór nad jednostką kontrolowaną.
§ 6.1. Zabezpieczenia urządzenia radiowego przed dalszym używaniem lub obsługą dokonuje się przez założenie na nim blokady uniemożliwiającej jego uruchomienie.
2. Zabezpieczenie urządzenia, o którym mowa w ust. 1, nie może powodować utraty przez kontrolowanego uprawnień z tytułu gwarancji jakości lub rękojmi za wady urządzenia.
§ 7.1. W przypadku, o którym mowa w art. 121 ust. 1 pkt 4 ustawy, badanie techniczne czasowo zajętej aparatury prowadzi się w siedzibie jednostki organizacyjnej Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, zwanego dalej „URTiP”, która posiada warunki techniczne do przeprowadzenia tego badania.
2. Jeżeli przeprowadzenie badania, o którym mowa w ust. 1, jest możliwe w miejscu zainstalowania aparatury, aparatura ta podlega zabezpieczeniu. Przepis § 6 stosuje się odpowiednio.
§ 8.1. Z czynności zajęcia aparatury pracownik URTiP sporządza protokół czasowego zajęcia aparatury, zwany dalej „protokołem”.
2. W protokole zamieszcza się w szczególności:
1) oznaczenie, adres i siedzibę oraz imię i nazwisko kierownika jednostki organizacyjnej Służby Więziennej użytkującej czasowo zajętą aparaturę, zwanej dalej „jednostką użytkującą aparaturę”
2) imię i nazwisko oraz stanowisko służbowe pracownika URTiP, upoważnionego do czasowego zajęcia aparatury;
3) określenie decyzji, na podstawie której dokonywane jest czasowe zajęcie aparatury;
4) datę dokonania czasowego zajęcia aparatury;
5) oznaczenie, adres i siedzibę jednostki organizacyjnej URTiP, w której przeprowadza się badanie, o którym mowa w § 7 ust. 1, lub wzmiankę o zabezpieczeniu czasowo zajętej aparatury;
6) omówienie dokonanych w protokole poprawek, skreśleń i uzupełnień;
7) podpisy pracownika URTiP i kierownika jednostki użytkującej aparaturę oraz miejsce i datę podpisania protokołu;
8) parafy pracownika URTiP i kierownika jednostki użytkującej aparaturę na każdej stronie protokołu;
9) wzmiankę o doręczeniu egzemplarza protokołu kierownikowi jednostki użytkującej aparaturę.
3. Protokół sporządza się w 2 egzemplarzach, z których jeden przeznaczony jest dla jednostki użytkującej aparaturę, a drugi dla jednostki organizacyjnej URTiP, której pracownik dokonał czasowego zajęcia aparatury.
§ 9.Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Minister Infrastruktury: M. Pol
|
1) Minister Infrastruktury kieruje działem administracji rządowej - łączność, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury (Dz. U. Nr 32, poz. 302).
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00