Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2003 nr 1 poz. 9
Wersja archiwalna od 2003-01-23 do 2010-09-23
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2003 nr 1 poz. 9
Wersja archiwalna od 2003-01-23 do 2010-09-23
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 272 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz.U. Nr 79, poz. 523) oraz zastąpione przez rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 27 sierpnia 2010 r. w sprawie zwrotu kosztów przejazdu i wypłaty zryczałtowanego równoważnika pieniężnego funkcjonariuszom Służby Więziennej i członkom ich rodzin (Dz.U. Nr 165, więcej …

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 16 grudnia 2002 r.

w sprawie zwrotu kosztów przejazdu raz w roku środkami publicznego transportu zbiorowego oraz wypłaty zryczałtowanego równoważnika pieniężnego w razie niewykorzystania przysługującego przejazdu funkcjonariuszom Służby Więziennej i członkom ich rodzin

Na podstawie art. 72 ust. 4 ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2002 r. Nr 207, poz. 1761) zarządza się. co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa:

1) szczegółowy tryb oraz warunki zwrotu kosztów przejazdu raz w roku środkami publicznego transportu zbiorowego, zwanego dalej „zwrotem kosztów przejazdu”, funkcjonariuszowi Służby Więziennej, zwanemu dalej „funkcjonariuszem”, i członkom jego rodziny;

2) warunki wypłaty zryczałtowanego równoważnika pieniężnego, zwanego dalej „równoważnikiem”, w razie niewykorzystania przysługującego przejazdu funkcjonariuszowi i członkom jego rodziny.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Zasady zwrotu kosztów przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego] 1. Zwrot kosztów przejazdu obejmuje przejazd do obranej przez siebie miejscowości w kraju i z powrotem, trasą o bezpośrednim połączeniu, a w przypadku braku takiego połączenia – najkrótszą trasą.

2. Środkami publicznego transportu zbiorowego właściwymi do odbycia przejazdu w przypadkach, o których mowa w ust. 1, są środki publicznego transportu kolejowego lub środki publicznego transportu autobusowego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Udokumentowanie zwrotu kosztów przejazdu] 1. Zwrot kosztów przejazdu w wysokości udokumentowanej biletami następuje na pisemny wniosek funkcjonariusza, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do rozporządzenia, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Zwrot kosztów przejazdu środkami publicznego transportu kolejowego przysługuje do wysokości cen biletów na przejazd w drugiej klasie pociągu pośpiesznego lub w pierwszej klasie pociągu osobowego, z uwzględnieniem posiadanych uprawnień do przejazdów ulgowych, i nie obejmuje cen biletów na miejsca rezerwowane oraz cen biletów na miejsca sypialne lub na miejsca do leżenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Wysokość równoważnika] 1. W razie niewykorzystania przysługującego przejazdu funkcjonariusz otrzymuje na każdą osobę uprawnioną równoważnik w kwocie odpowiadającej cenie biletów na przejazd w drugiej klasie pociągu pośpiesznego na odległość 500 km i z powrotem, z uwzględnieniem posiadanych uprawnień do przejazdów ulgowych.

2. Wysokość równoważnika ustala się według ceny biletu obowiązującej w dniu wypłaty równoważnika, nie później jednak niż w ostatnim dniu roku kalendarzowego, za który przysługuje przejazd.

3. Wypłaty równoważnika dokonuje się na wniosek funkcjonariusza, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Zwrot kosztów przejazdu dla obojga małżonków będących funkcjonariuszami] W razie zbiegu uprawnień z tytułu służby obojga małżonków będących funkcjonariuszami do zwrotu kosztów przejazdu lub wypłaty równoważnika, osoby uprawnione niebędące funkcjonariuszami mogą skorzystać z tego prawa tylko z tytułu służby jednego małżonka.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Jednostka dokonująca zwrotu kosztów przejazdu lub wypłaty równoważnika] Zwrotu kosztów przejazdu lub wypłaty równoważnika dokonuje jednostka organizacyjna Służby Więziennej, właściwa dla miejsca stałego pełnienia służby funkcjonariusza, w terminie 30 dni od dnia złożenia przez funkcjonariusza wniosku o przyznanie świadczenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Wypłata kosztów przejazdu lub równoważnika za rok 2002] Wypłata kosztów przejazdu lub równoważnika za rok 2002 następuje na zasadach dotychczasowych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Przepisy uchylone] Uchyla się zarządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 10 lipca 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad i warunków zwrotu kosztów przejazdu państwowymi środkami komunikacji funkcjonariuszom Służby Więziennej i członkom ich rodzin na koszt Służby Więziennej oraz wypłaty równoważnika pieniężnego w razie niewykorzystania przejazdu (Dz. Urz. Min. Spraw. Nr 3, poz. 21).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Sprawiedliwości: G. Kurczuk

Załączniki do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
z dnia 16 grudnia 2002 r. (poz. 9)

Załącznik nr 1

WZÓR WNIOSKU W SPRAWIE ZWROTU KOSZTÓW PRZEJAZDU

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 2

WZÓR WNIOSKU W SPRAWIE WYPŁATY RÓWNOWAŻNIKA

infoRgrafika

infoRgrafika

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00