Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2002-11-23 do 2011-07-11
Wersja archiwalna od 2002-11-23 do 2011-07-11
archiwalny
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH l ADMINISTRACJI1)
z dnia 5 listopada 2002 r.
w sprawie trybu wnoszenia opłaty za egzamin osoby ubiegającej się o wydanie licencji na usługi detektywistyczne, jej wysokości oraz stawek wynagrodzenia egzaminatorów.
Na podstawie art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o usługach detektywistycznych (Dz. U. z 2002 r. Nr 12, poz. 110) zarządza się, co następuje:
§ 1.[Opłata za egzamin osoby ubiegającej się o wydanie licencji na usługi detektywistyczne] 1. Opłatę za egzamin osoby ubiegającej się o wydanie licencji na usługi detektywistyczne, zwaną dalej „opłatą za egzamin", wnosi się do kasy lub na rachunek bankowy właściwej terytorialnie komendy wojewódzkiej Policji, najpóźniej na 3 dni przed przystąpieniem do egzaminu.
2. Opłata, o której mowa w ust. 1, stanowi dochód budżetu państwa.
§ 2.[Wysokość opłaty] Opłatę za egzamin ustala się w wysokości 50% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z ostatniego kwartału ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski".
§ 3.[Zakres opłaty] Opłata za egzamin obejmuje:
1) wynagrodzenie przewodniczącego komisji egzaminacyjnej i pozostałych egzaminatorów;
2) koszty organizacyjno-techniczne egzaminu, w szczególności koszty wynajęcia sal egzaminacyjnych i druku pytań egzaminacyjnych.
§ 4.[Stawka wynagrodzenia przewodniczącego komisji egzaminacyjnej i egzaminatorów] 1. Stawkę wynagrodzenia przewodniczącego komisji egzaminacyjnej ustala się w wysokości 4% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z ostatniego kwartału ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski" za godzinę udziału w pracach komisji.
2. Stawki wynagrodzenia egzaminatorów ustala się w wysokości 2% przeciętnego wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1, za godzinę udziału w pracach komisji.
§ 5.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: K. Janik
|
1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej – sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. Nr 35, poz. 325 i Nr 58, poz. 533).