Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 2001 nr 82 poz. 890
Wersja aktualna od 2001-08-25
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2001 nr 82 poz. 890
Wersja aktualna od 2001-08-25
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 17 lipca 2001 r.

w sprawie sposobu przejęcia przez Głównego Inspektora Inspekcji Handlowej wojewódzkich laboratoriów kontrolno-analitycznych prowadzonych dotychczas przez wojewódzkich inspektorów Inspekcji Handlowej

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa sposób przejęcia przez Głównego Inspektora Inspekcji Handlowej, zwanego dalej „Głównym Inspektorem”, laboratoriów kontrolno-analitycznych, zwanych dalej „laboratoriami”, prowadzonych dotychczas przez wojewódzkich inspektorów Inspekcji Handlowej, a w szczególności tryb przejęcia laboratoriów, rodzaje przejmowanych składników mienia oraz etaty i środki finansowe niezbędne do prowadzenia tych laboratoriów.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Przejęcie przez Głównego Inspektora etatów i środków finansowych laboratorium] 1. Główny Inspektor przejmie od właściwych wojewodów:

1) składniki mienia niezbędne do prowadzenia laboratorium, w szczególności rzeczowe składniki majątku obrotowego, środki trwałe z wyłączeniem nieruchomości oraz wartości niematerialne i prawne,

2) etaty pracowników służby cywilnej i innych pracowników, w liczbie niezbędnej do prowadzenia laboratorium, nie mniejszej niż liczba osób zatrudnionych w laboratorium, według stanu na dzień 31 grudnia 2000 r.,

3) środki finansowe niezbędne do prowadzenia laboratorium, przeznaczone na wydatki bieżące i wydatki majątkowe, w szczególności na wynagrodzenia dla pracowników, o których mowa w pkt 2, i składki od nich naliczane.

2. Przejęcie składników mienia, o których mowa w ust. 1 pkt 1, nastąpi nieodpłatnie.

3. Określenie liczby etatów i środków finansowych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, nastąpi w porozumieniu zawartym między Głównym Inspektorem a właściwym wojewodą, w szczegółowości określonej w § 1 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 grudnia 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej jednostek budżetowych, zakładów budżetowych, gospodarstw pomocniczych jednostek budżetowych oraz szczegółowych zasad i terminów rocznych rozliczeń i wpłat do budżetu przez zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze jednostek budżetowych (Dz. U. Nr 122, poz. 1333).

4. W celu przejęcia przez Głównego Inspektora etatów i środków finansowych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, po dokonaniu przez Ministra Finansów zmian w budżecie właściwi dysponenci środków budżetu państwa dokonają odpowiednich zmian w planach finansowych, w trybie określonym w przepisach rozporządzenia, o którym mowa w ust. 3.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Protokół zdawczo-odbiorczy] 1. Przekazanie i przejęcie składników mienia, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, dokumentuje się przez sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego, który podpisują:

1) w imieniu strony przekazującej - wojewoda albo wyznaczony przez niego pełnomocnik,

2) w imieniu strony przejmującej - Główny Inspektor albo wyznaczony przez niego pełnomocnik.

2. Protokół zdawczo-odbiorczy, o którym mowa w ust. 1, zawiera w szczególności:

1) określenie rodzaju, ilości i wartości składników mienia, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, udokumentowane i rozliczone w księgach rachunkowych,

2) wykaz przejmowanych dokumentów związanych z prowadzeniem laboratorium.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Obowiązki wojewódzkich inspektorów Inspekcji Handlowej] Wojewódzcy inspektorzy Inspekcji Handlowej, o których mowa w § 1:

1) przeprowadzą inwentaryzację podlegających przekazaniu składników mienia według stanu na dzień przekazania,

2) udokumentują wyniki inwentaryzacji i dokonają porównania z zapisami ksiąg rachunkowych; ujawnione różnice powinny być wyjaśnione i rozliczone w księgach rachunkowych tego roku obrachunkowego, w którym nastąpiło przekazanie laboratoriów,

3) dokonają wyceny aktywów i pasywów majątku obrotowego i środków trwałych, stanowiącego wyposażenie laboratoriów, oraz ustalą wynik finansowy według stanu na dzień przekazania.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Lokalizacja laboratorium] 1. Jeżeli laboratorium jest zlokalizowane w pomieszczeniach stanowiących część budynku użytkowanego przez wojewódzki inspektorat Inspekcji Handlowej na podstawie umowy najmu, dzierżawy albo użyczenia, Główny Inspektor, z dniem przejęcia laboratorium, z mocy prawa wstępuje w określone w tej umowie prawa i obowiązki najemcy, dzierżawcy albo biorącego do używania, w części dotyczącej tych pomieszczeń.

2. Jeżeli laboratorium jest zlokalizowane w pomieszczeniach stanowiących część budynku znajdującego się w trwałym zarządzie wojewódzkiego inspektoratu Inspekcji Handlowej, zasady i sposób użytkowania tych pomieszczeń zostaną określone w umowie użyczenia zawartej między podmiotem, w którego trwałym zarządzie znajduje się budynek, a Głównym Inspektorem.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Wejście w życie] [1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Buzek

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 25 sierpnia 2001 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00