Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2000 nr 36 poz. 408
Wersja archiwalna od 2009-09-18 do 2010-10-31
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2000 nr 36 poz. 408
Wersja archiwalna od 2009-09-18 do 2010-10-31
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone w części dotyczącej dodatków do uposażenia zasadniczego w związku art. 197 pkt 21 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej (Dz.U. Nr 168, poz. 1323) oraz zastąpione przez rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 października 2009 r. w sprawie warunków otrzymywania dodatków do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy celnych oraz więcej …

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW

z dnia 21 kwietnia 2000 r.

w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2009 r., Nr 153, poz. 1224)   Pokaż wszystkie zmiany

Na podstawie art. 51 ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (Dz. U. Nr 72, poz. 802 i Nr 110, poz. 1255) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa stawki uposażenia zasadniczego dla poszczególnych stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania dodatków za stopień służbowy oraz dodatków uzasadnionych szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami, warunkami albo miejscem pełnienia służby.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Definicje] Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

1) [1] (uchylony);

2) czasie służby – rozumie się przez to czas służby, o którym mowa w § 1 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 6 kwietnia 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania rozkładu czasu służby funkcjonariuszy celnych (Dz. U. Nr 29, poz. 363, z 2002 r. Nr 43, poz. 397, z 2005 r. Nr 187, poz. 1570 oraz z 2008 r. Nr 217, poz. 1386);

3) okresie rozliczeniowym – rozumie się przez to okres rozliczeniowy, o którym mowa w § 1 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 6 kwietnia 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania rozkładu czasu służby funkcjonariuszy celnych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Stawki uposażenia zasadniczego dla poszczególnych stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych] 1. Ustala się stawki uposażenia zasadniczego dla poszczególnych stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, zwanych dalej „funkcjonariuszami”, oraz odpowiadające im mnożniki kwoty bazowej określone w tabeli stanowiącej załącznik nr 1 do rozporządzenia.

2. Wysokość kwoty bazowej, o której mowa w ust. 1, określa ustawa budżetowa.

3. Miesięczne stawki uposażenia zasadniczego dla poszczególnych grup uposażenia zasadniczego ustala się przy zastosowaniu mnożników kwoty bazowej, o której mowa w ust. 1, z zaokrągleniem wyliczonej kwoty do pełnych 10 groszy w górę.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Dodatek do uposażenia zasadniczego za posiadany stopień służbowy] 1. Funkcjonariuszom przysługuje dodatek do uposażenia zasadniczego za posiadany stopień służbowy.

2. Wysokość dodatku, o którym mowa w ust. 1, odpowiada mnożnikom kwoty bazowej, określonym w tabeli stanowiącej załącznik nr 2 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Rodzaje dodatków do uposażenia zasadniczego] Funkcjonariuszom przysługują następujące dodatki do uposażenia zasadniczego uzasadnione szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami, warunkami albo miejscem pełnienia służby:

1) dodatek za opiekę nad psem służbowym,

2) dodatek za służbę w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych,

3) dodatek za służbę w porze nocnej,

4) dodatek specjalny,

5) [2] dodatek za realizację zadań z zakresu kontroli: zgłoszeń celnych, towarów i osób – w oddziałach celnych granicznych,

6) [3] dodatek za służbę na jednostce pływającej Służby Celnej,

7) [4] dodatek za obsługę urządzeń RTG do prześwietlania pojazdów (samochodów ciężarowych, autobusów, samochodów osobowych), kontenerów i wagonów kolejowych,

8) [5] dodatek za realizację zadań kontrolnych – w komórce zwalczania przestępczości w izbie celnej,

9) [6] dodatek za osobiste wykonywanie czynności w zakresie egzekucji administracyjnej należności pieniężnych u zobowiązanego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Dodatek za sprawowanie opieki nad psem służbowym] 1. [7] Funkcjonariuszom, którym powierzono opiekę nad psem służbowym, przysługuje z tego tytułu miesięczny dodatek w wysokości 0,058 kwoty bazowej – w trakcie sprawowania tej opieki.

2. W razie sprawowania opieki nad więcej niż jednym psem, dodatek z tego tytułu stanowi odpowiednią wielokrotność stawki określonej w ust. 1.

3. W razie sprawowania opieki przez kilku funkcjonariuszy nad jednym psem, dodatek określony w ust. 1 dzieli się między nich w częściach równych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Dodatek za służbę w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych] 1. [8] Funkcjonariuszom pełniącym służbę w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych przysługuje miesięczny dodatek w wysokości:

1) przy pierwszym stopniu szkodliwości lub uciążliwości – 0,02,

2) przy drugim stopniu szkodliwości lub uciążliwości – 0,039,

3) przy trzecim stopniu szkodliwości lub uciążliwości – 0,058

– kwoty bazowej.

2. Wykaz szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych warunków pełnienia służby stanowi załącznik nr 3 do rozporządzenia.

3. Dodatek, o którym mowa w ust. 1, przysługuje funkcjonariuszom pełniącym służbę w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych co najmniej przez połowę obowiązującego czasu służby.

4. Dodatek, o którym mowa w ust. 1, przysługuje, jeżeli stężenie lub natężenie czynników szkodliwych dla zdrowia, stwierdzone w wyniku badań środowiskowych przeprowadzonych przez laboratoria Inspekcji Sanitarnej lub inne laboratoria upoważnione przez właściwych terenowo wojewódzkich inspektorów sanitarnych do tego rodzaju badań, przekracza najwyższą dopuszczalną normę.

5. W razie zbiegu uprawnień do dodatku za służbę w warunkach o różnym stopniu szkodliwości dla zdrowia lub uciążliwości z dwóch lub więcej tytułów, o których mowa w załączniku nr 3 do rozporządzenia, funkcjonariuszowi przysługuje jeden dodatek według najwyższego stopnia szkodliwości.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Dodatek za służbę w porze nocnej] 1. Funkcjonariuszowi pełniącemu służbę w porze nocnej przysługuje dodatek do uposażenia za każdą godzinę służby pomiędzy godziną 22°° a 6°° rano, w wysokości 20% godzinowej stawki uposażenia zasadniczego.

2. Dodatek do uposażenia, o którym mowa w ust. 1, nie może być niższy od wynagrodzenia ustalonego na podstawie art. 137 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.

3. Godzinową stawkę uposażenia zasadniczego, o której mowa w ust. 1, oblicza się dzieląc miesięczną stawkę uposażenia zasadniczego funkcjonariusza przez liczbę godzin służby w danym miesiącu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Dodatek specjalny] 1. Funkcjonariuszowi można na czas określony, nie dłuższy niż rok, przyznać dodatek specjalny, z zastrzeżeniem § 9a, z tytułu:

1) okresowego zwiększenia obowiązków służbowych;

2) powierzenia dodatkowych zadań o wysokim stopniu złożoności lub odpowiedzialności.

2. Dodatek specjalny z tytułów, o których mowa w ust. 1, jest wypłacany w ramach posiadanych środków na uposażenia, w kwocie nieprzekraczającej 40 % uposażenia zasadniczego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9a.[Wniosek o udzielenie dodatku specjalnego] 1. Z tytułu wykonywania zadań służbowych w komórkach organizacyjnych zgłoszeń celnych, zwalczania przestępczości oraz szczególnego nadzoru podatkowego w przedłużonym czasie służby, funkcjonariuszowi przysługuje dodatek specjalny, jeżeli nie został mu udzielony czas wolny od służby i nie został mu przyznany dodatek specjalny z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych, o którym mowa w § 9 ust. 1 pkt 1.

2. Dodatek specjalny, o którym mowa w ust. 1, przyznaje się na wniosek funkcjonariusza za każdą rozpoczętą godzinę przedłużonego czasu służby. Kwotę godzinowej stawki przedłużonego czasu służby oblicza się dzieląc miesięczną stawkę uposażenia wraz z dodatkiem za stopień służbowy i wieloletnią służbę przez liczbę godzin służby przypadających w miesiącu w przyjętym okresie rozliczeniowym.

3. Wniosek składa się do kierownika urzędu, za pośrednictwem bezpośredniego przełożonego, nie później niż 14 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego. Wniosek powinien zawierać w szczególności liczbę godzin przedłużonego czasu służby, za które funkcjonariusz chce uzyskać dodatek specjalny, o którym mowa w ust. 1.

4. Dodatek specjalny, o którym mowa w ust. 1, wypłaca się niezwłocznie po złożeniu wniosku.

5. W przypadku gdy wniosek nie obejmuje wszystkich godzin przedłużonego czasu służby, za pozostałe godziny w okresie rozliczeniowym funkcjonariuszowi udziela się czasu wolnego od służby na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 6 kwietnia 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania rozkładu czasu służby funkcjonariuszy celnych.

6. W przypadku gdy w terminie, o którym mowa w ust. 3, funkcjonariusz nie wystąpi z wnioskiem o wypłatę dodatku specjalnego, o którym mowa w ust. 1, przepis ust. 5 stosuje się odpowiednio.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9b.[Przyznanie dodatku specjalnego] Przyznanie dodatku specjalnego powinno być potwierdzone na piśmie, z wyraźnym określeniem okoliczności uzasadniających przyznanie tego dodatku.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

Nowy fragment
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9c.[Wysokość dodatku] [9] 1. Dodatki, o których mowa w § 5 pkt 5– 8, ustala się w wysokości 0,16 kwoty bazowej.

2. Wysokość dodatków, o których mowa w § 5 pkt 5– 8, obniża się proporcjonalnie do liczby godzin nieobecności funkcjonariusza w służbie w danym miesiącu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

Nowy fragment
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9d.[Dodatek za służbę w komórce egzekucyjnej] [10] 1. Funkcjonariuszom pełniącym służbę w komórce egzekucyjnej za osobiste wykonywanie czynności w zakresie egzekucji administracyjnej należności pieniężnych u zobowiązanego przysługuje miesięczny dodatek w wysokości do 50 % uposażenia zasadniczego funkcjonariusza.

2. Przy ustalaniu wysokości dodatku, o którym mowa w ust. 1, bierze się pod uwagę terminowość i efektywność podjętych działań oraz rodzaj prowadzonych spraw.

3. Wysokość dodatku, o którym mowa w ust. 1, ustala się na okres 3 miesięcy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

Nowy fragment
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9e.[Zbieg uprawnień do dwóch lub więcej dodatków] [11] W przypadku zbiegu uprawnień do dwóch lub więcej dodatków, o których mowa w § 5 pkt 5– 8, funkcjonariuszowi wypłaca się tylko jeden dodatek.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.[Zaokrąglenie kwoty dodatku] [12] Kwoty dodatków określonych w rozporządzeniu po ich wyliczeniu zaokrągla się do pełnych 10 groszy w górę.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.[Wejście w życie] [13] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Załączniki do rozporządzenia Ministra Finansów
z dnia 21 kwietnia 2000 r. (poz. 408)

Załącznik nr 1

TABELE MIESIĘCZNYCH STAWEK UPOSAŻENIA ZASADNICZEGO DLA STANOWISK SŁUŻBOWYCH FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY CELNEJ

I. Ministerstwo Finansów

Stanowisko służbowe

Grupa uposażenia zasadniczego

Mnożnik kwoty bazowej

1

2

3

Szef Służby Celnej

01

5,610–6,594

Zastępca Szefa Służby Celnej

02

4,677–5,987

Dziekan

03

2,366–4,490

Naczelnik wydziału

03

2,366–4,490

Główny specjalista

04

2,072–3,929

Starszy specjalista

05

1,943–3,461

Specjalista

06

1,876–3,180

Referendarz

07

1,810–2,900

Podreferendarz

08

1,507–2,805

Starszy referent

09

1,457–2,432

Referent

10

1,237–1,871

II. Izby celne i urzędy celne

Stanowisko służbowe

Grupa uposażenia zasadniczego

Mnożnik kwoty bazowej

1

2

3

Dyrektor izby celnej

01

2,072–5,571

Zastępca dyrektora izby celnej

02

1,841–4,677

Główny księgowy

02

1,841–4,677

Naczelnik urzędu celnego

03

1,831–4,209

Zastępca naczelnika urzędu celnego

03

1,831–4,209

Kapelan (w izbie celnej)

03

1,831– 4,209

Naczelnik wydziału (w izbie celnej)

03

1,831–4,209

Rzecznik prasowy (w izbie celnej)

03

1,831–4,209

Audytor wewnętrzny (w izbie celnej)

03

1,831–4,209

Pełnomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych (w izbie celnej)

03

1,831–4,209

Kierownik oddziału

03

1,831–4,209

Ekspert celny

04

1,701–3,741

Radca prawny

04

1,701–3,741

Kierownik referatu

05

1,680–3,554

Kierownik zmiany

06

1,656–3,180

Inspektor celny

07

1,635–2,900

Starszy kontroler celny

08

1,593–2,805

Kontroler celny

09

1,370–2,525

Młodszy kontroler celny

10

1,333–2,244

Referent

11

1,197–1,496

Załącznik nr 2

TABELA DODATKU DO UPOSAŻENIA ZA POSIADANY STOPIEŃ

Lp.

Stopień służbowy

Mnożnik kwoty bazowej

1

Krajowy komisarz celny

0,592

2.

Generalny komisarz celny

0,530

3.

Nadkomisarz celny

0,467

4.

Komisarz celny

0,405

5.

Podkomisarz celny

0,374

6.

Starszy aspirant celny

0,342

7.

Aspirant celny

0,311

8.

Młodszy aspirant celny

0,280

9.

Starszy dyspozytor celny

0,249

10.

Dyspozytor celny

0,218

11.

Młodszy dyspozytor celny

0,187

12.

Starszy rewident celny

0,155

13.

Rewident celny

0,124

14.

Młodszy rewident celny

0,093

15.

Aplikant celny

0,062

Załącznik nr 3

WYKAZ SZKODLIWYCH DLA ZDROWIA LUB UCIĄŻLIWYCH WARUNKÓW PEŁNIENIA SŁUŻBY PRZEZ FUNKCJONARIUSZY CELNYCH

1. Do pierwszego stopnia szkodliwości dla zdrowia lub uciążliwości zalicza się służbę pełnioną:

1) w pomieszczeniach, w których ze względu na technologię produkcji konieczne jest stosowanie wyłącznie oświetlenia elektrycznego,

2) w warunkach narażenia na promieniowanie ultrafioletowe lub podczerwone,

3) w pomieszczeniach zamkniętych, w których utrzymuje się stale temperatura efektywna powyżej 25°C lub poniżej 10°C,

4) w warunkach narażenia na działanie pyłów nie wywołujących zwłóknienia tkanki płucnej,

5) w warunkach narażenia na działanie substancji toksycznych nie kumulujących się w organizmie,

6) w warunkach narażenia na wibrację ogólną,

7) w mokrym środowisku o względnej wilgotności powietrza przekraczającej 80%, w błocie lub bezpośrednim kontakcie z wodą.

2. Do drugiego stopnia szkodliwości dla zdrowia lub uciążliwości zalicza się służbę pełnioną:

1) w pomieszczeniach zlokalizowanych poniżej poziomu otaczającego teren – zgodnie z przepisami w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy,

2) w warunkach narażenia na hałas,

3) w warunkach nadmiernego obciążenia wysiłkiem fizycznym co najmniej 2000 kcal dla mężczyzn i 1200 kcal dla kobiet lub wymagających wymuszonej pozycji ciała,

4) w warunkach narażenia na działanie pyłów wywołujących zwłóknienie tkanki płucnej,

5) w warunkach narażenia na działanie substancji toksycznych kumulujących się w organizmie.

3. Do trzeciego stopnia szkodliwości dla zdrowia lub uciążliwości zalicza się służbę pełnioną:

1) w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące,

2) w warunkach narażenia na działanie pól elektromagnetycznych wysokiej częstotliwości w zakresie od 0,1 do 300.000 MHz w strefie zagrożenia,

3) w warunkach narażenia na działanie substancji i czynników rakotwórczych, których wykaz określają odrębne przepisy,

4) pod ziemią lub pod wodą,

5) na wysokości powyżej 2 m i w wykopie poniżej 2 m, uznaną za niebezpieczną w przepisach o bezpieczeństwie i higienie pracy,

6) przy wytwarzaniu, stosowaniu, magazynowaniu i transportowaniu gazów, paliw i materiałów wybuchowych,

7) w szczególności wewnątrz zbiorników, aparatów, kanałów, studni – której pełnienie wymaga specjalnego zezwolenia,

8) w kontakcie z materiałem zakaźnym.

[1] § 2 pkt 1 uchylony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[2] § 5 pkt 5 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[3] § 5 pkt 6 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[4] § 5 pkt 7 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[5] § 5 pkt 8 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[6] § 5 pkt 9 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[7] § 6 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[8] § 7 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[9] § 9c dodany przez § 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[10] § 9d dodany przez § 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[11] § 9e dodany przez § 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[12] § 10 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U. Nr 153, poz. 1224). Zmiana weszła w życie 18 września 2009 r., z mocą od 1 lipca 2009 r.

[13] Rozporządzenie wchodzi w życie 23 maja 2000 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00