Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 1999 nr 72 poz. 812
Wersja archiwalna od 2001-03-29 do 2002-10-22
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 1999 nr 72 poz. 812
Wersja archiwalna od 2001-03-29 do 2002-10-22
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Niniejsze rozporządzenie uchyla zarządzenie nr 30 Ministra Kultury i Sztuki z dnia 26 lipca 1993 r. w sprawie organizacji roku szkolnego w szkołach i placówkach artystycznych (Dz. Urz. MKiS Nr 4, poz. 17). Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 30 ustawy z dnia 23 sierpnia 2001 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty, ustawy – Przepisy wprowadzające reformę ustroju szkolnego, więcej …

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KULTURY I SZTUKI

z dnia 13 sierpnia 1999 r.

w sprawie organizacji roku szkolnego w publicznych szkołach i placówkach artystycznych.

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2001 r., Nr 22, poz. 252)   Pokaż wszystkie zmiany

Na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 7 w związku z art. 32a ust. 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 i Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 28, poz. 153 i Nr 141, poz. 943 oraz z 1998 r. Nr 117, poz. 759 i Nr 162, poz. 1126) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Rozpoczęcie i zakończenie zajęć] 1. W publicznych szkołach artystycznych, zwanych dalej „szkołami”, oraz w publicznych placówkach artystycznych, zwanych dalej „placówkami”, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września, z wyjątkiem soboty, a kończą się, z zastrzeżeniem ust. 2–5, w najbliższy piątek po dniu 18 czerwca.

2. W sześcioletnich ogólnokształcących szkołach muzycznych I stopnia, dla klas programowo najwyższych, zajęcia lekcyjne kończą się w środę bezpośrednio poprzedzającą zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

3. W sześcioletnich ogólnokształcących szkołach muzycznych II stopnia, sześcioletnich ogólnokształcących szkołach sztuk pięknych, czteroletnich liceach plastycznych, dziewięcioletnich ogólnokształcących szkołach baletowych, dla klas programowo najwyższych, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się na 7 dni przed rozpoczęciem egzaminów dyplomowych, z tym że po przeprowadzeniu klasyfikacji rocznej mogą być organizowane zajęcia z przedmiotów wchodzących w zakres egzaminu dyplomowego i egzaminu maturalnego według odrębnego planu ustalonego przez dyrektora szkoły.

4. W sześcioletnich szkołach muzycznych II stopnia, dla klas programowo najwyższych, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się na 7 dni przed rozpoczęciem egzaminów dyplomowych, z tym że po przeprowadzeniu klasyfikacji rocznej mogą być organizowane zajęcia z przedmiotów wchodzących w zakres egzaminu dyplomowego, według odrębnego planu ustalonego przez dyrektora szkoły.

5. W szkołach policealnych i pomaturalnych, dla semestru programowo najwyższego zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w terminie umożliwiającym przeprowadzenie egzaminów dyplomowych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Podział zajęć dydaktyczno-wychowawczych na dwa okresy] Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym dzielą się na dwa okresy:

1) I okres – od dnia rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych we wrześniu do ostatniej soboty poprzedzającej ferie zimowe,

2) ll okres – od poniedziałku wypadającego bezpośrednio po feriach zimowych do dnia zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Terminy ferii szkolnych i przerw świątecznych] 1. Ustala się następujące terminy ferii szkolnych i przerw świątecznych:

1) zimowa przerwa świąteczna trwa od dnia 23 do dnia 31 grudnia lub od dnia 22 do dnia 31 grudnia, jeżeli dzień 22 grudnia wypada w poniedziałek,

2) ferie zimowe rozpoczynają się w ostatni poniedziałek stycznia i trwają dwa tygodnie,

3) wiosenna przerwa świąteczna rozpoczyna się w czwartek poprzedzający święta i kończy w pierwszy wtorek po świętach,

4) ferie letnie rozpoczynają się w najbliższą sobotę po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych i trwają do dnia 31 sierpnia.

2. Dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie ogólne mogą, w porozumieniu z radą szkoły lub radą rodziców i radą pedagogiczną, połączyć zimową przerwę świąteczną z feriami zimowymi, zachowując określoną liczbę dni nauki w skali roku szkolnego, wynikającą z ust. 1.

3. Dyrektorzy szkół i placówek mogą dostosować termin ferii zimowych w tych szkołach do terminu obowiązującego w innych szkołach danego województwa, po uprzednim powiadomieniu organu prowadzącego szkołę lub placówkę.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Rozkład zajęć dydaktyczno-wychowawczych] W zależności od warunków pracy szkoły lub placówki, rozkład zajęć dydaktyczno-wychowawczych może być realizowany w pięciu lub sześciu dniach tygodnia, z tym że:

1) decyzję o organizacji tygodnia pracy podejmują dyrektorzy szkół i placówek, po zasięgnięciu opinii rady szkoły, rady rodziców i rady pedagogicznej,

2) o przyjętej organizacji tygodnia pracy należy poinformować organ prowadzący szkołę lub placówkę, uczniów i ich rodziców przed rozpoczęciem zajęć szkolnych,

3) w szkołach i placówkach, w których obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy, w dni wolne od zajęć dydaktycznych szkoły mogą organizować zajęcia wychowawczo-opiekuńcze, imprezy artystyczne i inne służące upowszechnianiu kultury.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Egzaminy dyplomowe] 1. Egzaminy dyplomowe w sześcioletnich ogólnokształcących szkołach muzycznych II stopnia, sześcioletnich ogólnokształcących szkołach sztuk pięknych, czteroletnich liceach plastycznych i dziewięcioletnich ogólnokształcących szkołach baletowych przeprowadza się w terminach umożliwiających przeprowadzenie egzaminu maturalnego.

2. Egzaminy dyplomowe w sześcioletnich szkołach muzycznych II stopnia, czteroletnich szkołach sztuki cyrkowej, szkołach policealnych, szkołach pomaturalnych bibliotekarskich i animatorów kultury przeprowadza się w okresie od dnia 19 kwietnia do zakończenia zajęć dydaktycznych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Egzaminy maturalne] 1. Pisemne egzaminy maturalne przeprowadza się w następujących terminach:

1) język polski – w najbliższy wtorek po dniu 4 maja o godz. 9.00 [1] ,

2) drugi przedmiot – w dniu następnym (środa) o godz. 9.00 [2] .

2. Ustne egzaminy maturalne powinny być zakończone do dnia 31 maja.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Terminy egzaminów wstępnych] Terminy egzaminów wstępnych ustala dyrektor szkoły na podstawie przepisów w sprawie warunków przyjmowania uczniów do szkół.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Przepisy uchylone] Traci moc zarządzenie nr 30 Ministra Kultury i Sztuki z dnia 26 lipca 1993 r. w sprawie organizacji roku szkolnego w szkołach i placówkach artystycznych (Dz. Urz. MKiS Nr 4, poz. 17).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 1999 r.

[1] § 6 pkt 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 5 marca 2001 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego w publicznych szkołach i placówkach artystycznych (Dz.U. Nr 22, poz. 252). Zmiana weszła w życie 29 marca 2001 r.

[2] § 6 pkt 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 5 marca 2001 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego w publicznych szkołach i placówkach artystycznych (Dz.U. Nr 22, poz. 252). Zmiana weszła w życie 29 marca 2001 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00