Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 1999 nr 53 poz. 553
Wersja aktualna od 1999-07-04
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 1999 nr 53 poz. 553
Wersja aktualna od 1999-07-04
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 14 czerwca 1999 r.

w sprawie określenia państwowych jednostek organizacyjnych oraz jednostek samorządu terytorialnego, z których mienia mogą być wyłączone nieruchomości zamienne, oraz określenia państwowej jednostki organizacyjnej, na którą może być nałożony obowiązek zapłaty odszkodowania na rzecz gmin wyznaniowych żydowskich lub Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich

Na podstawie art. 33 ust. 6 ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 41, poz. 251 i Nr 90, poz. 557 oraz z 1998 r. Nr 59, poz. 375 i Nr 106, poz. 668) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Przyznawanie nieruchomości zamiennych] 1. Jako nieruchomości zamienne, o których mowa w art. 31 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 41, poz. 251 i Nr 90, poz. 557 oraz z 1998 r. Nr 59, poz. 375 i Nr 106, poz. 668), zwanej dalej „ustawą”, mogą być przyznawane nieruchomości:

1) z zasobu nieruchomości Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, a także oddane w trwały zarząd państwowej lub samorządowej jednostce organizacyjnej,

2) z mienia państwowych osób prawnych.

2. Wyłączenia nieruchomości z zasobu nieruchomości Skarbu Państwa dokonuje się w przypadku, gdy nieruchomość będąca przedmiotem wniosku o wszczęcie postępowania regulacyjnego znajduje się w tym zasobie.

3. Wyłączenia nieruchomości z gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego zasobu nieruchomości dokonuje się w przypadku, gdy nieruchomość będąca przedmiotem wniosku o wszczęcie postępowania regulacyjnego znajduje się w zasobie nieruchomości odpowiedniej jednostki samorządu terytorialnego.

4. Nieruchomości wyłączane z mienia państwowych osób prawnych wyłącza się z mienia tej osoby prawnej, która jest właścicielem, użytkownikiem wieczystym lub użytkownikiem nieruchomości będącej przedmiotem wniosku o wszczęcie postępowania regulacyjnego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Wyłączenie nieruchomości zamiennej] Na wniosek uczestników postępowania regulacyjnego, za zgodą pozostałych uczestników postępowania oraz tych jednostek, z których mienia ma nastąpić wyłączenie nieruchomości zamiennej, dopuszcza się wyłączenie nieruchomości zamiennej z mienia:

1) Skarbu Państwa, jeżeli w zasobie nieruchomości Skarbu Państwa nie znajduje się nieruchomość będąca przedmiotem wniosku o wszczęcie postępowania regulacyjnego,

2) jednostki samorządu terytorialnego innej niż ta, w której zasobie znajduje się nieruchomość będąca przedmiotem wniosku o wszczęcie postępowania regulacyjnego,

3) państwowej osoby prawnej innej niż wymieniona w § 1 ust. 4.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Obowiązek zapłaty odszkodowania] Obowiązek zapłaty odszkodowania, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 3 ustawy, ciąży na Skarbie Państwa. Odszkodowanie jest wypłacane przez wojewodę.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Buzek

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00