Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 1999 nr 45 poz. 446
Wersja archiwalna od 2009-12-01 do 2012-07-02
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 1999 nr 45 poz. 446
Wersja archiwalna od 2009-12-01 do 2012-07-02
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 13 pkt 1 ustawy z dnia 31 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 207, poz. 1230) oraz zastąpione przez rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 3 października 2012 r. w sprawie wynagradzania pracowników instytucji kultury (Dz.U. więcej …

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KULTURY I SZTUKI

z dnia 23 kwietnia 1999 r.

w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2009 r., Nr 196, poz. 1516)   Pokaż wszystkie zmiany

Na podstawie art. 31 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 1997 r. Nr 110, poz. 721 i Nr 141, poz. 943 oraz z 1998 r. Nr 106, poz. 668) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Stosowanie przepisów rozporządzenia] Rozporządzenie stosuje się do pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury, zwanych dalej «pracownikami», zatrudnionych w:

1) bibliotekach,

2) domach kultury, ośrodkach i klubach kultury, świetlicach i ogniskach artystycznych,

3) galeriach i centrach sztuki,

4) ośrodkach badań i dokumentacji w różnych dziedzinach kultury,

5) domach pracy twórczej,

6) muzeach,

7) biurach wystaw artystycznych,

8) jednostkach organizacyjnych mających na celu ochronę zabytków,

9) Filmotece Narodowej,

10) Polskim Wydawnictwie Audiowizualnym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Zakres regulacji] Ustala się:

1) tabele stawek wynagrodzenia zasadniczego, stanowiące załącznik nr 1 [1] do rozporządzenia,

2) tabele zaszeregowania stanowisk pracy i dodatku funkcyjnego, stanowiące załącznik nr 2 [2] do rozporządzenia,

3) tabelę funkcji, których pełnienie uprawnia do dodatku funkcyjnego niektórych pracowników, stanowiącą załącznik nr 3 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[3] (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Dodatek za wysługę lat] 1. Pracownikom przysługuje dodatek za wieloletnią pracę, zwany dalej „dodatkiem za wysługę lat”, w wysokości 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego po 5 latach pracy, wzrastający o 1% za każdy następny rok, aż do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego po 20 i dalszych latach pracy.

2. Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wysługę lat wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

3. W przypadku dodatkowego zatrudnienia pracownika prawo do dodatku za wysługę lat ustala się odrębnie dla każdego stosunku pracy. Do okresu dodatkowego zatrudnienia nie podlegają zaliczeniu okresy zatrudnienia podstawowego.

4. Dodatek za wysługę lat wypłaca się za wszystkie dni pracy oraz dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy, za które pracownikowi przysługuje wynagrodzenie lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego.

5. Dodatek za wysługę lat wypłacany jest w terminie wypłaty wynagrodzenia:

1) począwszy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym pracownik nabył prawo do dodatku lub prawo do wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca,

2) za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub prawa do wyższej stawki dodatku nastąpiło pierwszego dnia miesiąca.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Dodatek funkcyjny] 1. Pracownikom zatrudnionym na stanowiskach kierowniczych przysługuje dodatek funkcyjny.

2. Przy ustalaniu wysokości dodatku funkcyjnego należy w szczególności uwzględnić:

1) stopień samodzielności organizacyjnej danej instytucji,

2) liczbę pracowników zatrudnionych w instytucji (komórce organizacyjnej),

3) zakres działania instytucji (komórki organizacyjnej).

3. [4] Wykaz stanowisk, na których przysługuje dodatek funkcyjny, określa załącznik nr 2 i załącznik nr 3.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[5] (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6a.[Dodatek specjalny] [6] 1. Z tytułu okresowego zwiększenia zakresu obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań albo ze względu na charakter pracy lub warunki wykonywania pracy pracodawca może przyznać pracownikowi dodatek specjalny.

2. Dodatek specjalny przyznaje się na czas określony, a w uzasadnionych przypadkach na czas nieokreślony.

3. Dodatek specjalny jest wypłacany w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia, w kwocie nieprzekraczającej 40 % wynagrodzenia zasadniczego pracownika.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Dodatek za szczególnie trudne warunki pracy] 1. Pracownikom zatrudnionym w muzeach martyrologicznych i w oddziałach martyrologicznych innych muzeów na stanowiskach pracy wymagających bezpośredniej styczności z reliktami martyrologii przez co najmniej połowę obowiązującego ich wymiaru czasu pracy przysługuje dodatek za szczególnie trudne warunki pracy w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego.

2. Dodatek, o którym mowa w ust. 1, przyznawany jest wyłącznie na okres wykonywania pracy w warunkach określonych w ust. 1.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[7] (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Wynagrodzenie i dodatek do wynagrodzenia kierowców] 1. [8] Kierowcom samochodów osobowych może być przyznane, za ich zgodą, wynagrodzenie ryczałtowe obejmujące poszczególne składniki wynagrodzenia (w szczególności: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych, dodatek za pracę w porze nocnej), uwzględniające liczbę godzin przypadających do przepracowania w okresie jednego miesiąca, w przypadku gdy faktyczny czas pracy kierowców w poszczególnych miesiącach nie ulega wahaniom i odpowiada liczbie godzin przyjętej do obliczenia wynagrodzenia.

2. [9] (uchylony).

3. [10] (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.[11] (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.[Nagroda jubileuszowa] 1. Pracownikom przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości:

1) 75% miesięcznego wynagrodzenia - po 20 latach pracy,

2) 100% miesięcznego wynagrodzenia - po 25 latach pracy,

3) 150% miesięcznego wynagrodzenia - po 30 latach pracy,

4) 200% miesięcznego wynagrodzenia - po 35 latach pracy,

5) 300% miesięcznego wynagrodzenia - po 40 latach pracy.

2. Do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. W razie równoczesnego pozostawania w więcej niż w jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawniającego do nagrody wlicza się jeden z tych okresów.

3. Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do nagrody.

4. Pracownik jest obowiązany udokumentować swoje prawo do nagrody, jeżeli w jego aktach osobowych brak jest odpowiedniej dokumentacji.

5. Wypłata nagrody jubileuszowej powinna nastąpić niezwłocznie po nabyciu przez pracownika prawa do tej nagrody.

6. Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli dla pracownika jest to korzystniejsze - wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty. Jeżeli pracownik nabył prawo do nagrody jubileuszowej będąc zatrudnionym w innym wymiarze czasu pracy niż w dniu jej wypłaty, podstawę obliczenia nagrody stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody. Nagrodę oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

7. W razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem pracownika na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy, pracownikowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.

8. Jeżeli w dniu 1 lipca 1996 r. albo w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających zaliczalność do okresów uprawniających do świadczeń pracowniczych okresów nie podlegających dotychczas wliczeniu pracownikowi upłynął okres uprawniający go do dwóch lub więcej nagród, wypłaca mu się tylko jedną nagrodę - najwyższą.

9. Pracownikowi, który w dniu 1 lipca 1996 r. albo w dniu wejścia w życie przepisów, o których mowa w ust. 8, ma okres dłuższy niż wymagany do nagrody danego stopnia, a w ciągu 12 miesięcy od tego dnia upłynie okres uprawniający go do nabycia nagrody wyższego stopnia, nagrodę niższą wypłaca się w pełnej wysokości, a w dniu nabycia prawa do nagrody wyższej - różnicę między kwotą nagrody wyższej a kwotą nagrody niższej.

10. Przepisy ust. 8 i 9 mają odpowiednio zastosowanie, w razie gdy w dniu, w którym pracownik udokumentował swoje prawo do nagrody, był uprawniony do nagrody wyższego stopnia oraz w razie gdy pracownik prawo to nabędzie w ciągu 12 miesięcy od tego dnia.

11. Pracownikowi, który był zatrudniony w dniu 1 lipca 1996 r., przy ustalaniu prawa do kolejnych nagród jubileuszowych wlicza się okresy, które zostały wliczone temu pracownikowi przy ustalaniu prawa do nagrody jubileuszowej, do której nabył prawo przed tym dniem.

12. Pracownicy, którzy podjęli zatrudnienie po dniu 1 lipca 1996 r., nabywają prawo do nagrody jubileuszowej na zasadach określonych w ust. 2-10.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.[Jednorazowa odprawa pieniężna] 1. Pracownikom spełniającym warunki uprawniające do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, których stosunek pracy ustał w związku z przejściem na emeryturę lub rentę, przysługuje jednorazowa odprawa pieniężna w wysokości:

1) jednomiesięcznego wynagrodzenia - jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 15 lat,

2) dwumiesięcznego wynagrodzenia - po przepracowaniu co najmniej 15 lat,

3) trzymiesięcznego wynagrodzenia - po przepracowaniu co najmniej 20 lat.

2. Odprawę oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

3. Okresy pracy i inne okresy uprawniające do odprawy ustala się według zasad obowiązujących przy ustalaniu okresów uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę.

4. Pracownik, który otrzymał odprawę, nie może ponownie nabyć do niej prawa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.[Dodatek za pracę w porze nocnej] Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej w wysokości 20 % stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego, nie niższy jednak od dodatku ustalonego na podstawie art. 1518 § 1 Kodeksu pracy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14.[Dodatek za pracę na drugiej zmianie] Pracownikom zatrudnionym stale w systemie zmianowym przysługuje za pracę na drugiej zmianie dodatek w wysokości 10% godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15.(uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 16.[Dodatek dla brygadzisty] Pracownikowi, który pełni funkcję brygadzisty, polegającą na kierowaniu, organizowaniu i nadzorowaniu pracy brygady, przysługuje z tytułu wykonywania tych czynności w okresie pełnienia tej funkcji dodatek w wysokości uzależnionej od liczby pracowników zatrudnionych w brygadzie - do 20% godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 17.[12] (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 18.[Fundusz premiowy] 1. W ramach środków na wynagrodzenia osobowe może być tworzony fundusz premiowy.

2. Wysokość funduszu premiowego oraz zasady przyznawania i wypłacania premii ustala regulamin zakładowy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 19.[Fundusz nagród] 1. W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia tworzy się fundusz nagród w wysokości do 3 % planowanych środków na wynagrodzenia osobowe.

2. Fundusz nagród, o którym mowa w ust. 1, może być podwyższany w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 20.[Ustalanie stawki godzinowej] 1. Pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy przysługuje wynagrodzenie zasadnicze i inne składniki wynagrodzenia w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę.

2. [13] Godzinową stawkę wynagrodzenia zasadniczego wynikającego z osobistego zaszeregowania pracownika, określonego stawką miesięczną, ustala się, dzieląc miesięczną stawkę wynagrodzenia przez liczbę godzin pracy przypadających do przepracowania w danym miesiącu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 21.[Przepisy uchylone] Traci moc rozporządzenie Ministra Kultury i Sztuki z dnia 31 marca 1992 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników instytucji kultury prowadzących gospodarkę finansową na zasadach ustalonych dla zakładów budżetowych (Dz. U. Nr 35, poz. 152 i Nr 58, poz. 285, z 1993 r. Nr 42, poz. 197, z 1994 r. Nr 28, poz. 102, Nr 72, poz. 318 i Nr 120, poz. 587, z 1995 r. Nr 17, poz. 81, Nr 92, poz. 458 i Nr 122, poz. 591, z 1996 r. Nr 121, poz. 570, z 1997 r. Nr 37, poz. 232 oraz z 1998 r. Nr 62, poz. 393).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 22.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 marca 1999 r.

Załączniki do rozporządzenia Ministra Kultury
i Sztuki z dnia 23 kwietnia 1999 r. (poz. 446)

Załącznik nr 1

TABELE STAWEK WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO

1. Pracownicy działalności podstawowej, administracji i obsługi

Kategoria zaszeregowania

Stawki miesięczne w złotych

1

2

I

1 050–1 500

II

1 070–1 600

III

1 090–1 700

IV

1 110–1 800

V

1 130–1 900

VI

1 150–2 000

VII

1 170–2 100

VIII

1 190–2 250

IX

1 210–2 400

X

1 230–2 550

XI

1 250–2 700

XII

1 270–2 850

XIII

1 290–3 000

XIV

1 310–3 300

XV

1 330–3 600

XVI

1 350–3 900

XVII

1 370–4 200

XVIII

1 390–4 500

XIX

1 410–5 000

XX

do 5 500

XXI

do 6 000

2. Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach instruktorów artystycznych i instruktorów zespołów zainteresowań

Stanowisko

Stawki godzinowe w złotych

1

2

Młodszy instruktor artystyczny, młodszy instruktor zespołu zainteresowań

12,00–20,00

Instruktor artystyczny, instruktor zespołu zainteresowań

14,00–25,00

Starszy instruktor artystyczny, starszy instruktor zespołu zainteresowań

17,00–30,00

Główny instruktor artystyczny, główny instruktor zespołu zainteresowań

22,00–40,00

Załącznik nr 2

TABELE ZASZEREGOWANIA STANOWISK PRACY I DODATKU FUNKCYJNEGO

I. Tabela zaszeregowania stanowisk pracy pracowników działalności podstawowej

Lp.

Stanowisko

Kategoria zaszeregowania

Dodatek funkcyjny – procent wynagrodzenia zasadniczego do:

1

2

3

4

1

Dyrektor

do XXI

50 %

2

Zastępca dyrektora

do XX

50 %

3

Kustosz dyplomowany w muzeum

do XX

4

Główny konserwator zbiorów filmowych, naczelny filmograf

XVI–XIX

50 %

5

Starszy kustosz, główny instruktor, główny specjalista

XVI–XIX

6

Starszy konserwator w muzealnictwie

XIV–XVII

7

Kustosz

XIII–XIV

8

Konserwator w muzealnictwie

XII–XIV

9

Starszy specjalista, starszy filmograf, starszy konserwator taśmy filmowej

XII–XIII

10

Starszy bibliotekarz, starszy dokumentalista, adiunkt muzealny, adiunkt konserwatorski, starszy instruktor w: domu kultury, ośrodku kultury, klubie kultury, świetlicy, ognisku artystycznym, specjalista w: galerii, centrum sztuki, biurze wystaw artystycznych, starszy renowator

XI–XII

11

Starszy instruktor (inny niż wymieniony w lp. 10), renowator, specjalista (inny niż wymieniony w lp. 10)

X–XI

12

Bibliotekarz, dokumentalista, starszy asystent muzealny, starszy asystent konserwatorski, instruktor, renowator przyuczony, filmograf, konserwator taśmy filmowej

IX–X

13

Młodszy renowator, przewodnik muzealny, starszy magazynier biblioteczny

VIII–IX

14

Asystent muzealny, asystent konserwatorski

VII–IX

15

Młodszy bibliotekarz, młodszy dokumentalista, młodszy konserwator taśmy filmowej, młodszy instruktor, młodszy filmograf, magazynier: biblioteczny, zbiorów filmowych, młodszy specjalista w: galerii, centrum sztuki, biurze wystaw artystycznych

VII–VIII

II. Tabela zaszeregowania stanowisk pracy i dodatku funkcyjnego pracowników administracji i obsługi

Lp.

Stanowisko

Kategoria zaszeregowania

Dodatek funkcyjny – procent wynagrodzenia zasadniczego do:

1

2

3

4

1

Zastępca dyrektora do spraw administracyjnych, główny księgowy

do XX

50 %

2

Kierownik administracyjny (jeżeli nie utworzono stanowiska zastępcy dyrektora do spraw administracyjnych)

XII–XV

50 %

3

Główny specjalista*), radca prawny

XII–XIV

50 %

4

Kierownik: wydziału, działu, oddziału, kierownik pracowni: reprograficznej, kserograficznej, poligraficznej

XI–XIII

50 %

5

Specjalista do spraw obsługi i konserwacji urządzeń: elektronicznych, audiowizualnych, akustycznych, komputerowych, elektrycznych, automatyki*)

IX–XII

50 %

6

Kierownik sekcji (referatu), zastępca kierownika: wydziału, działu, oddziału

IX–XI

50%

7

Specjalista*) (inny niż wymieniony w lp. 5)

VIII–XI

50 %

8

Starszy mistrz

VIII–X

50 %

9

Kierowca autobusu

VIII–IX

10

Kierownik stołówki (z zapleczem kuchennym)

VIII–IX

50 %

11

Starszy księgowy, starszy operator obsługi i napraw urządzeń technicznych (audiowizualnych itp.), maszynista offsetowy, fotograf offsetowy, mistrz

VIII–IX

12

Kierowca samochodu ciężarowego, kierownik bufetu, ratownik wodny

VII–VIII

13

Kierownik magazynu

VI–VIII

50 %

14

Starszy laborant (w muzeum), introligator, rzemieślnik-specjalista, kuchmistrz, plastyk, rysownik, fotograf

VI–VIII

15

Starsza maszynistka

VI–VII

16

Kierownik: kancelarii, archiwum, powielarni

V–VII

50 %

17

Rzemieślnik, montażysta wystaw, kwalifikowany opiekun ekspozycji, ogrodnik, palacz centralnego ogrzewania, starszy referent, intendent, starszy magazynier, księgowy, operator obsługi i napraw urządzeń technicznych (audiowizualnych itp.)

IV–VII

18

Kierowca samochodu osobowego

V–VI

19

Archiwista, operator urządzeń powielających, laborant (w muzeum), referent, kasjer, magazynier, sekretarka, kucharz, sprzedawca w bufecie

IV–VI

20

Maszynistka, kelnerka

III–V

21

Telefonistka, korektor, pomocnik: biblioteczny, muzealny, pomocnik palacza centralnego ogrzewania, praczka, prasowaczka

III–V

22

Pomoc kuchenna, pokojowa

III–IV

23

Robotnik: przy archeologicznych pracach wykopaliskowych, magazynowy, gospodarczy

II–IV

24

Bileter

II–III

25

Starszy: strażnik, woźny, dozorca, portier, szatniarz

I–III

26

Strażnik, woźny, portier, dozorca, szatniarz, dźwigowy, goniec, sprzątaczka, pomoc powielaczowego

I–II

*) Dodatek funkcyjny przysługuje za kierowanie zespołem pracowników.

Załącznik nr 3

TABELA FUNKCJI, KTÓRYCH PEŁNIENIE UPRAWNIA NIEKTÓRYCH PRACOWNIKÓW DO DODATKU FUNKCYJNEGO W WYSOKOŚCI DO 50 % WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO

Lp.

Funkcja

1

2

1

Kierownik zakładu1) (oddziału)

2

Kurator muzealny, główny konserwator muzealny, główny inwentaryzator muzealny

3

Kierownik działu, filii, wydziału

4

Główny konserwator zbiorów filmowych, naczelny filmograf

5

Główny specjalista2) i inne samodzielne stanowiska pracy2)

6

Zastępca kierownika działu, wydziału

7

Kierownik sekcji

8

Kierownik pracowni

9

Instruktor biblioteczny2)

10

Kierownik biblioteki1), archiwum zbiorów filmowych

1) W strukturze organizacyjnej instytucji.

2) Dodatek przysługuje, jeżeli pracownik na tym stanowisku kieruje zespołem pracowników lub sprawuje nadzór merytoryczny nad działalnością jednostek niższego szczebla (poradnictwo, instruktaż).

Załącznik nr 4

(uchylony)

Załącznik nr 5

(uchylony)

[1] Załącznik nr 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 9 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[2] Załącznik nr 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 9 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[3] § 3 uchylony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[4] § 5 ust. 3 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[5] § 6 uchylony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

Załącznik nr 4 uchylony przez § 1 pkt 10 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[6] § 6a dodany przez § 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[7] § 8 uchylony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

Załącznik nr 5 uchylony przez § 1 pkt 10 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[8] § 9 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 6 lit. a) rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[9] § 9 ust. 2 uchylony przez § 1 pkt 6 lit. b) rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[10] § 9 ust. 3 uchylony przez § 1 pkt 6 lit. b) rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[11] § 10 uchylony przez § 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[12] § 17 uchylony przez § 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

[13] § 20 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 8 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 listopada 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury (Dz. U. Nr 196, poz. 1516). Zmiana weszła w życie 1 grudnia 2009 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00