Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 1998 nr 99 poz. 633
Wersja archiwalna od 1998-08-19 do 2007-12-25
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 1998 nr 99 poz. 633
Wersja archiwalna od 1998-08-19 do 2007-12-25
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 14 ustawy z dnia 20 grudnia 2002 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2003 r. Nr 7, poz. 79) oraz zastąpione przez rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie sposobu i trybu więcej …

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ

z dnia 27 lipca 1998 r.

w sprawie organizacji i trybu działania Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz zasad uczestnictwa w jej pracach ekspertów i przedstawicieli organów, organizacji i instytucji, nie reprezentowanych w Radzie, a także wysokości wynagrodzenia członków Rady oraz ekspertów i innych osób nie będących członkami Rady za udział w posiedzeniach Rady

Na podstawie art. 44 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776 i Nr 160, poz. 1082) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Pierwsze posiedzenie Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych] Pierwsze posiedzenie Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych, zwanej dalej „Radą”, zwołuje Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych w terminie 21 dni od dnia powołania Rady.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Wybór Prezydium i przewodniczącego Rady] 1. Rada na pierwszym posiedzeniu wybiera pięcioosobowe Prezydium w składzie: 3 przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz po jednym przedstawicielu administracji rządowej i samorządu terytorialnego.

2. Prezydium wybiera na pierwszym posiedzeniu przewodniczącego Rady spośród przedstawicieli organizacji pozarządowych. Przedstawiciel samorządu terytorialnego pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady, a przedstawiciel organu administracji rządowej pełni funkcję sekretarza Rady.

3. Po upływie połowy kadencji Rady przedstawiciel samorządu terytorialnego pełni funkcję przewodniczącego Rady, a dotychczasowy jej przewodniczący pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady.

4. W przypadku odwołania członka Prezydium Rady w czasie trwania kadencji Rady, Rada uzupełnia, w drodze wyboru, skład Prezydium, o którym mowa w ust. 1, a przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Zadania przewodniczącego Rady] 1. Pracami Rady kieruje przewodniczący Rady.

2. Przewodniczący Rady reprezentuje Radę na zewnątrz.

3. Do zadań przewodniczącego Rady należy w szczególności:

1) ustalanie przedmiotu i terminu posiedzeń Rady,

2) zawiadamianie o terminie posiedzenia Rady,

3) przewodniczenie posiedzeniom Rady,

4) zapraszanie na posiedzenia Rady ekspertów oraz przedstawicieli organów, organizacji i instytucji nie reprezentowanych w Radzie,

5) inicjowanie i organizowanie prac Rady.

4. Przewodniczącego, w razie jego nieobecności, zastępuje wiceprzewodniczący.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Powoływanie stałych lub doraźnych zespołów problemowych i zespołów ekspertów] 1. Rada może powoływać stałe lub doraźne zespoły problemowe w celu opracowania projektu opinii lub stanowiska Rady w określonych sprawach.

2. Rada może powoływać stały lub doraźny zespół ekspertów.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Obowiązek wyznaczenia terminu posiedzenia Rady] Przewodniczący Rady jest obowiązany wyznaczyć termin posiedzenia Rady w okresie 14 dni od dnia zgłoszenia wniosku w tej sprawie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Wyrażenie opinii lub zajęcie stanowiska przez Radę] 1. Rada wyraża opinię lub zajmuje stanowisko w formie uchwały w sprawach należących do jej kompetencji.

2. Głosowanie jest jawne. Na umotywowany wniosek członka Rady Rada może zarządzić głosowanie tajne.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Podjęcie uchwały] 1. Uchwała może być podjęta, jeśli na posiedzeniu obecnych jest co najmniej 14 członków Rady, w tym jej przewodniczący lub wiceprzewodniczący.

2. Uchwały zapadają zwykłą większością głosów członków Rady obecnych na posiedzeniu. W razie równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego posiedzenia Rady.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Protokół] Z posiedzenia Rady sporządza się protokół, który podpisuje przewodniczący posiedzenia Rady, sekretarz Rady oraz protokolant.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Wynagrodzenie, diety i inne należności z tytułu podróży służbowych związanych z wykonywaniem zadań] 1. Członkowie Rady, eksperci i zaproszone do uczestnictwa w posiedzeniu Rady inne osoby nie będące członkami Rady otrzymują za udział w posiedzeniach Rady w okresie miesiąca kalendarzowego, bez względu na liczbę posiedzeń, wynagrodzenie w wysokości stanowiącej iloczyn najniższego wynagrodzenia pracowników i współczynnika 0,5.

2. Członkom Rady przysługują diety i inne należności z tytułu podróży służbowych związanych z wykonywaniem zadań członka Rady - na zasadach określonych w przepisach w sprawie zasad ustalania oraz wysokości należności przysługujących pracownikom z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Pracy i Polityki Socjalnej: w z. J. Gałęziak

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00