Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 1998-08-15 do 2003-09-22
Wersja archiwalna od 1998-08-15 do 2003-09-22
archiwalny
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ
z dnia 20 lipca 1998 r.
w sprawie szczegółowych zasad wypłacania subwencji ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzącym zakłady pracy chronionej, w związku z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych
Na podstawie art. 47 ust. 7 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776 i Nr 160, poz. 1082) zarządza się, co następuje:
§ 1.[Wniosek o wypłatę subwencji] 1. Prowadzący zakład pracy chronionej, zwany dalej „pracodawcą”, może złożyć do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zwanego dalej „Funduszem”, wniosek o wypłatę subwencji w związku z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, powinien zawierać:
1) nazwę i adres zakładu pracy chronionej,
2) numer i datę decyzji Pełnomocnika do Spraw Osób Niepełnosprawnych przyznającej status zakładu pracy chronionej,
3) liczbę zatrudnionych osób niepełnosprawnych (w tym także w systemie pracy nakładczej) w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, z podaniem stopnia niepełnosprawności tych osób,
4) kwotę wnioskowanej subwencji i jej przeznaczenie,
5) okres, na jaki subwencja ma być przyznana,
6) uzasadnienie.
§ 2.[Powiadomienie o rozpatrzeniu wniosku] 1. Fundusz powiadamia pracodawcę, w formie pisemnej, w terminie 30 dni licząc od dnia otrzymania wniosku, o sposobie jego rozpatrzenia.
2. Uwzględnienie wniosku w całości nie wymaga uzasadnienia.
§ 3.[Umowa między funduszem a pracodawcą] 1. Wypłata subwencji następuje na podstawie umowy zawartej pomiędzy Funduszem a pracodawcą.
2. Umowa, o której mowa w ust. 1, zawiera w szczególności:
1) wysokość subwencji i okres, na który została przyznana,
2) przeznaczenie subwencji,
3) warunki udzielenia subwencji,
4) termin i sposób wypłaty subwencji,
5) termin przedstawienia przez pracodawcę informacji o sposobie wykorzystania subwencji, nie dłuższy niż 90 dni licząc od zakończenia okresu, na który została przyznana,
6) zobowiązanie pracodawcy do zwrotu subwencji wraz z odsetkami ustawowymi, naliczonymi za okres od dnia otrzymania do dnia zwrotu, w przypadku wykorzystania subwencji niezgodnie z umową, a także termin i sposób zwrotu subwencji.
§ 4.[Wejście w życie] [1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Minister Pracy i Polityki Socjalnej: L. Komołowski
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 15 sierpnia 1998 r.