Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 1996 nr 130 poz. 614
Wersja aktualna od 1996-11-27
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 1996 nr 130 poz. 614
Wersja aktualna od 1996-11-27
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SKARBU PAŃSTWA

z dnia 5 listopada 1996 r.

w sprawie określenia trybu wymiany powszechnych świadectw udziałowych na akcje narodowych funduszy inwestycyjnych.

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 30 kwietnia 1993 r. o narodowych funduszach inwestycyjnych i ich prywatyzacji (Dz. U. Nr 44, poz. 202 i z 1994 r. Nr 84, poz. 385) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Wymiana świadectwa udziałowego na akcję funduszu inwestycyjnego] Powszechne świadectwo udziałowe, zwane dalej „świadectwem udziałowym”, wymienia się na jedną akcję w każdym z narodowych funduszy inwestycyjnych, zwanych dalej „funduszami”, wyznaczonych do tej wymiany.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Złożenie świadectwa udziałowego do depozytu] 1. Wymianę świadectwa udziałowego na akcje funduszy przeprowadza się po złożeniu świadectwa udziałowego do depozytu zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 22 marca 1991 r. - Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi i funduszach powierniczych (Dz. U. z 1994 r. Nr 58, poz. 239, Nr 71, poz. 313 i Nr 121, poz. 591 oraz z 1996 r. Nr 45, poz. 199, Nr 75, poz. 357 i Nr 106, poz. 496).

2. Z chwilą przyjęcia świadectwa udziałowego do depozytu prawa majątkowe, o których mowa w art. 37 oraz art. 38 ust. 5 ustawy z dnia 30 kwietnia 1993 r. o narodowych funduszach inwestycyjnych i ich prywatyzacji (Dz. U. Nr 44, poz. 202 i z 1994 r. Nr 84 poz. 385), reprezentowane są przez odcinek zbiorczy świadectw udziałowych w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. (KDPW SA). Z tą chwilą świadectwo udziałowe staje się podstawą do sporządzenia zapisów na kontach depozytowych papierów wartościowych prowadzonych w KDPW SA.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Dokumenty niezbędne do zdeponowania świadectwa udziałowego] 1. W celu zdeponowania świadectwa udziałowego na rachunku papierów wartościowych posiadacz świadectwa udziałowego składa w podmiocie prowadzącym depozyt papierów wartościowych:

1) świadectwo udziałowe,

2) nieodwołalne zlecenie zdeponowania świadectwa udziałowego na rachunku papierów wartościowych,

3) pisemne oświadczenie wyrażające nieodwołalną zgodę na reprezentowanie dokumentu świadectwa udziałowego przez odcinek zbiorczy świadectw udziałowych zdeponowany w KDPW SA oraz na zniszczenie tego dokumentu świadectwa udziałowego.

2. Podmiot prowadzący depozyt, o którym mowa w ust. 1, przekazuje niezwłocznie KDPW SA dokument świadectwa udziałowego przyjęty przez ten podmiot.

3. Po zbadaniu autentyczności dokumentu świadectwa udziałowego KDPW SA dokonuje właściwych zapisów na kontach depozytowych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Zlecenie wymiany świadectwa udziałowego na akcje] 1. W celu wymiany świadectwa udziałowego zapisanego na rachunku papierów wartościowych na akcje funduszy, posiadacz świadectwa udziałowego składa w podmiocie prowadzącym przedsiębiorstwo maklerskie nieodwołalne zlecenie wymiany świadectwa udziałowego na akcje wszystkich funduszy istniejących w dniu emisji świadectw udziałowych i wyznaczonych do wymiany przez Ministra Skarbu Państwa.

2. Podmiot prowadzący przedsiębiorstwo maklerskie składa niezwłocznie w KDPW SA zlecenie wymiany, sporządzone na podstawie zleceń, o których mowa w ust. 1.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Potwierdzenie przyjęcia zlecenia] 1. Podmiot prowadzący przedsiębiorstwo maklerskie wydaje osobie, która złożyła zlecenie wymiany świadectwa udziałowego na akcje funduszy, pisemne potwierdzenie przyjęcia tego zlecenia.

2. Podmiot prowadzący przedsiębiorstwo maklerskie informuje osobę, która złożyła zlecenie wymiany świadectwa udziałowego, o terminie dokonania wymiany świadectwa udziałowego na akcje funduszy; termin ten nie może być jednak dłuższy niż 21 dni od dnia przyjęcia zlecenia wymiany świadectwa udziałowego na akcje funduszy.

3. Po dokonaniu wymiany świadectwa udziałowego na akcje funduszy w KDPW SA w sposób określony w § 6, podmiot prowadzący depozyt papierów wartościowych dokonuje odpowiedniego zapisu na rachunku papierów wartościowych posiadacza świadectwa udziałowego oraz wystawia posiadaczowi rachunku dokument potwierdzający dokonanie zapisu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Dokonanie wymiany] KDPW SA po otrzymaniu od podmiotu prowadzącego przedsiębiorstwo maklerskie nieodwołalnego zlecenia wymiany świadectwa udziałowego na akcje funduszy, o którym mowa w § 4 ust. 2:

1) dokonuje wymiany świadectwa udziałowego na akcje funduszy poprzez dokonanie odpowiednich zapisów zgodnie ze złożonym zleceniem wymiany świadectwa udziałowego na akcje funduszy,

2) informuje podmiot składający zlecenie o dokonaniu wymiany.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Wymiana świadectw na akcje funduszy bez zlecenia wymiany] 1. Świadectwa udziałowe spełniające warunek, o którym mowa w § 3 ust. 1, przed dniem upływu terminu ważności świadectwa udziałowego, po wykonaniu czynności, o których mowa w § 3 ust. 2 i 3, zostaną wymienione przez KDPW SA na akcje funduszy bez zachowania warunków, o których mowa w § 4.

2. Przepis § 5 ust. 3 stosuje się odpowiednio.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Skarbu Państwa: M. Pietrewicz

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00