Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2004-05-05 do 2004-05-26
Wersja archiwalna od 2004-05-05 do 2004-05-26
archiwalny
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 9 grudnia 1994 r.
w sprawie szczegółowych zasad postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin
(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2004 r., Nr 67, poz. 618) Pokaż wszystkie zmiany
Na podstawie art. 37 ustawy z dnia 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin (Dz. U. z 1994 r. Nr 10, poz. 36) zarządza się, co następuje:
§ 2.[2] (utracił moc).
§ 4.[4] (utracił moc).
§ 5.[5] (utracił moc).
§ 6.[6] (utracił moc).
§ 7.[7] (utracił moc).
§ 8.[8] (utracił moc).
§ 9.[9] (utracił moc).
§ 10.[10] (utracił moc).
§ 12.[12] (utracił moc).
§ 13.[13] (utracił moc).
§ 14.[14] (utracił moc).
§ 15.[15] (utracił moc).
§ 16.[16] (utracił moc).
§ 17.[17] (utracił moc).
§ 18.[18] (utracił moc).
§ 19.[19] (utracił moc).
§ 20.[20] (utracił moc).
§ 21.[21] (utracił moc).
§ 22.[22] (utracił moc).
§ 23. [23] (utracił moc).
§ 25.[25] (utracił moc).
§ 26.[26] (utracił moc).
§ 27.[27] (utracił moc).
Rozdział 5
Zmniejszanie wypłaty emerytur i rent inwalidzkich oraz zawieszanie i zmniejszanie rent rodzinnych z tytułu osiąganych przychodów
§ 28.[Przychody osiągnięte z tytułu wykonywanej działalności] 1. Przy ustalaniu okoliczności powodujących zmniejszenie emerytury lub renty inwalidzkiej, określonych w art. 40 ustawy, uwzględnia się przychód z tytułu działalności podlegającej obowiązkowi ubezpieczenia społecznego, w rozumieniu przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, zwanej dalej „działalnością”.
2. Za przychód osiągnięty uważa się przychód otrzymany lub postawiony do dyspozycji emeryta lub rencisty w danym roku kalendarzowym, z zastrzeżeniem ust. 3.
3. Przychód wypłacony z tytułu działalności wykonywanej przed miesiącem, od którego ustalono prawo do emerytury lub renty, zwanych dalej „świadczeniem”, nie ma wpływu na zmniejszenie świadczenia.
4. Przychody osiągnięte z dwóch lub więcej tytułów, o których mowa w ust. 1, sumuje się.
§ 29.[Kwota przekroczenia] Kwotę przekroczenia stanowi różnica między kwotą przychodu uzyskanego w miesiącu kalendarzowym a kwotą 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
§ 30.[Zmiana wysokości świadczenia] 1. Jeżeli z otrzymanego zawiadomienia, o którym mowa w art. 47 ust. 1 ustawy, wynika, iż osiągany przez emeryta lub rencistę przychód:
1) nie powoduje zmniejszenia świadczenia - wojskowy organ emerytalny wypłaca świadczenie w pełnej przysługującej wysokości,
2) powoduje zmniejszenie świadczenia o kwotę przekroczenia - wojskowy organ emerytalny zmniejsza wysokość świadczenia o kwotę przekroczenia,
3) powoduje zmniejszenie świadczenia o kwotę maksymalnego zmniejszenia - wojskowy organ emerytalny zmniejsza wysokość świadczenia:
a) o 24% kwoty bazowej, określonej w przepisach o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - w przypadku emerytury i renty inwalidzkiej l grupy,
b) o 18% kwoty bazowej, o której mowa w lit. a) - w przypadku renty inwalidzkiej II i III grupy;
4) powoduje zmniejszenie świadczenia o 25% - wojskowy organ emerytalny zmniejsza wysokość świadczenia o 25%.
2. Przepisy ust. 1 pkt 3 i 4 stosuje się odpowiednio w przypadku pobierania części świadczenia podlegającego zmniejszeniu wskutek zbiegu prawa do dwóch lub więcej świadczeń, określonych w art. 95 ust. 2 ustawy, o której mowa w § 14 ust. 4.
§ 31.[Zmniejszenie świadczenia] 1. Zmniejszenia świadczenia, o którym mowa w § 30, dokonuje się od początku miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym uprawomocniła się decyzja o zmniejszeniu świadczenia.
2. Zmniejszenie świadczenia, o którym mowa w ust. 1, trwa do końca miesiąca kalendarzowego, w którym zaistniały okoliczności powodujące ustanie zmniejszenia świadczenia lub zmianę wysokości tego zmniejszenia.
§ 32.[Roczne rozliczenie wypłaconych świadczeń] Wojskowy organ emerytalny w terminie do końca marca każdego roku dokonuje rocznego rozliczenia wysokości wypłaconych w roku poprzednim świadczeń, opierając się na otrzymanych od zainteresowanego i właściwych podmiotów dokumentach potwierdzających wysokość przychodu uzyskanego w roku poprzednim.
§ 32a.[Ustalenie kwoty należnego świadczenia za rok poprzedni] 1. Wojskowy organ emerytalny, na podstawie posiadanych dokumentów, w sposób określony w § 32b lub 32c, ustala łączną kwotę przychodu ze wszystkich źródeł określonych w § 28 ust. 1, osiągniętego przez emeryta lub rencistę w poprzednim roku kalendarzowym, dokonuje rozliczenia rocznego świadczenia i ustala kwotę należnego świadczenia za rok poprzedni w sposób określony w § 32b lub 32d.
2. Okres, z którego ustala się:
1) łączną kwotę przychodu osiągniętego przez emeryta lub rencistę,
2) łączną kwotę maksymalnego zmniejszenia,
3) kwoty graniczne przychodu
- ulega odpowiedniemu skróceniu w roku kalendarzowym, w którym powstało lub ustało prawo do świadczenia.
3. W przypadku śmierci emeryta lub rencisty, wojskowy organ emerytalny dokonuje rozliczenia rocznego świadczenia na wniosek osób, o których mowa w § 22, złożony w trakcie roku kalendarzowego.
§ 32b.[Obliczenie różnicy między należnym a pobranym świadczeniem] 1. Jeżeli łączna kwota przychodu osiągniętego przez emeryta lub rencistę w okresie poprzedniego roku kalendarzowego nie przekroczyła sumy kwot stanowiących 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia obowiązującego w poprzednim roku kalendarzowym, wojskowy organ emerytalny:
1) oblicza kwotę należnego świadczenia, którą stanowi suma kwot emerytury lub renty za rok poprzedni przed dokonaniem zmniejszeń i potrąceń,
2) zwraca emerytowi lub renciście kwotę różnicy między należną a wypłaconą kwotą świadczenia, jeżeli obliczona kwota należnego świadczenia jest większa od sumy kwot emerytury lub renty wypłaconych za rok poprzedni.
2. Jeżeli łączna kwota przychodu osiągniętego przez emeryta lub rencistę w okresie poprzedniego roku kalendarzowego przekroczyła sumę kwot stanowiących 70% i nie przekroczyła sumy kwot stanowiących 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia obowiązującego w poprzednim roku kalendarzowym, wojskowy organ emerytalny, z uwzględnieniem § 32c:
1) oblicza kwotę należnego świadczenia, którą stanowi suma kwot emerytury lub renty za rok poprzedni przed dokonaniem zmniejszeń lub potrąceń, pomniejszona o kwotę przekroczenia niższej kwoty granicznej nie większą niż łączna kwota maksymalnego zmniejszenia,
2) zwraca emerytowi lub renciście kwotę różnicy między należną a wypłaconą kwotą świadczenia, jeżeli obliczona kwota świadczenia należnego jest większa od sumy kwot emerytury lub renty wypłaconych za rok poprzedni,
3) ustala kwotę nienależnie pobranego świadczenia jako różnicę między wypłaconą a należną kwotą świadczeń, jeżeli obliczona kwota należnego świadczenia jest mniejsza od sumy kwot emerytury lub renty wypłaconej za rok poprzedni.
3. Jeżeli łączna kwota przychodu osiągniętego przez emeryta lub rencistę w okresie poprzedniego roku kalendarzowego przekroczyła sumy kwot stanowiących 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia obowiązującego w poprzednim roku kalendarzowym, wojskowy organ emerytalny, z uwzględnieniem § 32c:
1) oblicza kwotę należnego świadczenia, którą stanowi suma kwot emerytury lub renty za rok poprzedni przed dokonaniem zmniejszeń i potrąceń, pomniejszona o 25% wysokości świadczenia,
2) zwraca emerytowi lub renciście kwotę różnicy między należną a wypłaconą kwotą świadczenia, jeżeli obliczona kwota świadczenia należnego jest większa od sumy kwot emerytury lub renty wypłaconych za rok poprzedni,
3) ustala kwotę nienależnie pobranego świadczenia jako różnicę między wypłaconą a należną kwotą świadczenia, jeżeli obliczona kwota należnego świadczenia jest mniejsza od sumy kwot emerytury lub renty wypłaconych za rok poprzedni.
§ 32c.[Dodatkowe rozliczenie miesięczne świadczeń wypłaconych w poprzednim roku kalendarzowym] Emeryt lub rencista może złożyć do wojskowego organu emerytalnego wniosek o dodatkowe rozliczenie miesięczne wypłaconych w poprzednim roku kalendarzowym świadczeń w związku z osiąganym w tym okresie przychodem. W takim przypadku wojskowy organ emerytalny:
1) porównuje miesięczne kwoty osiągniętego przychodu z miesięcznymi kwotami stanowiącymi 70% lub 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia obowiązującymi w miesiącu, w którym emeryt lub rencista osiągnął przychód, i oblicza kwoty należnego świadczenia odrębnie dla każdego miesiąca; przepisy § 32b ust. 1 pkt 1, ust. 2 pkt 1 oraz ust. 3 pkt 1 stosuje się odpowiednio,
2) sumuje osobno miesięczne kwoty należnego i miesięczne kwoty wypłaconego świadczenia w roku poprzednim,
3) zwraca emerytowi lub renciście kwotę różnicy między należną a wypłaconą kwotą świadczenia, jeżeli obliczona suma kwot świadczenia należnego jest większa od sumy kwot emerytury lub renty wypłaconych za rok poprzedni,
4) ustala kwotę nienależnie pobranego świadczenia jako różnicę między wypłaconą a należną kwotą świadczenia, jeżeli obliczona suma kwot należnego świadczenia jest mniejsza od sumy kwot emerytury lub renty wypłaconych za rok poprzedni,
5) porównuje kwoty wynikające z rozliczenia, o którym mowa w § 32b.
§ 32d.[Zawieszanie i zmniejszanie renty rodzinnej] Renty rodzinne podlegają zawieszeniu i zmniejszeniu na zasadach określonych w przepisach o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Rozdział 6
Przepisy przejściowe i końcowe
§ 33.[Zastosowanie przepisów rozporządzenia] Postępowanie w sprawach o ustalenie i wypłatę świadczeń, o których mowa w rozporządzeniu, nie zakończone przed dniem jego wejścia w życie, prowadzi się nadal na podstawie przepisów tego rozporządzenia.
§ 34.[Wypłata świadczeń] Wypłata świadczeń, o których mowa w § 24 ust. 1, będzie dokonywana sukcesywnie z przesunięciem o jeden dzień od pierwszego dnia miesiąca po wejściu w życie rozporządzenia do końca 1995 r.
§ 35.[Przepisy uchylone] Traci moc rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 16 stycznia 1973 r. w sprawie ustalania prawa do zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych i ich rodzin oraz wypłaty świadczeń pieniężnych z tytułu tego zaopatrzenia (Dz. U. Nr 3, poz. 24, z 1983 r. Nr 29, poz. 141 i z 1990 r. Nr 31, poz. 186).
§ 36.[Wejście w życie] [28] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem przepisów § 28-32, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 1995 r.
Załącznik do rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej
z dnia 9 grudnia 1994 r. (poz. 689)
SIEDZIBY ORAZ TERYTORIALNY ZASIĘG DZIAŁANIA WOJSKOWYCH ORGANÓW EMERYTALNYCH
Lp. | Nazwa wojskowego organu emerytalnego | Siedziba wojskowego organu emerytalnego | Terytorialny zasięg działania wojskowego organu emerytalnego |
1 | 2 | 3 | 4 |
1 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Białystok | województwo: podlaskie |
| Białystok |
| powiat: augustowski, białostocki, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokolski, suwalski, wysokomazowiecki i zambrowski |
|
|
| miasto: Białystok, Łomża i Suwałki |
|
|
| województwo: warmińsko-mazurskie |
powiat: ełcki, giżycki, gołdapski, olecki, piski i węgorzewski | |||
2 | Wojskowe Biuro Emerytalne Bydgoszcz | Bydgoszcz | województwo: kujawsko-pomorskie |
powiat: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, świecki, toruński, tucholski, wąbrzeski, włocławski i żniński | |||
|
|
| miasto: Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń i Włocławek |
|
|
| województwo: pomorskie |
|
|
| powiat: chojnicki |
|
|
| województwo: warmińsko-mazurskie |
powiat: nowomiejski | |||
|
|
| województwo: wielkopolskie |
|
|
| powiat: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski i złotowski |
województwo: zachodniopomorskie | |||
powiat: wałecki | |||
3 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Gdańsk | województwo: pomorskie |
| Gdańsk |
| powiat: bytowski, człuchowski, gdański, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, starogardzki, tczewski i wejherowski |
|
|
| miasto: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot |
4 | Wojskowe Biuro Emerytalne Katowice | Katowice | województwo: łódzkie |
powiat: pajęczański | |||
|
|
| województwo: małopolskie |
|
|
| powiat: chrzanowski i olkuski |
|
|
| województwo: opolskie |
|
|
| powiat: brzeski, głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, kluczborski, krapkowicki, namysłowski, nyski, oleski, opolski, prudnicki i strzelecki |
|
|
| miasto: Opole |
|
|
| województwo: śląskie |
|
|
| powiat: będziński, częstochowski, gliwicki, kłobucki, lubliniecki, mikołowski, myszkowski, pszczyński, raciborski, rybnicki, tarnogórski, tyski, wodzisławski i zawierciański |
|
|
| miasto: Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochowice, Tychy, Zabrze i Żory |
1 | 2 | 3 | 4 |
5 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Kielce | województwo: łódzkie |
| Kielce |
| powiat: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, ra-domszczański i tomaszowski |
|
|
| miasto: Piotrków Trybunalski |
|
|
| województwo: małopolskie |
|
|
| powiat: miechowski |
|
|
| województwo: mazowieckie |
|
|
| powiat: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki i zwoleński |
|
|
| miasto: Radom |
|
|
| województwo: świętokrzyskie |
powiat: buski, jędrzejowski, kazimierski, kielecki, konecki, ostrowiecki, pińczowski, skarżyski, starachowicki i włoszczowski | |||
|
|
| miasto: Kielce |
6 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Kraków | województwo: małopolskie |
| Kraków |
| powiat: bocheński, brzeski, dąbrowski, gorlicki, krakowski, limanowski, myśleniecki, nowosądecki, nowotarski, oświęcimski, proszowicki, suski, tarnowski, tatrzański, wadowicki i wielicki |
|
|
| miasto: Kraków, Nowy Sącz i Tarnów |
|
|
| województwo: podkarpackie |
|
|
| powiat: dębicki |
|
|
| województwo: śląskie |
powiat: bielski, cieszyński i żywiecki | |||
|
|
| miasto: Bielsko-Biała |
7 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Lublin | województwo: lubelskie |
| Lublin |
| powiat: biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnystawski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, opolski, puławski, rycki, świdnicki, tomaszowski, włodawski i zamojski |
|
|
| miasto: Chełm, Lublin i Zamość |
8 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Łódź | województwo: łódzkie |
| Łódź |
| powiat: brzeziński, kutnowski, łęczycki, łódzki wschodni, pabianicki i zgierski |
|
|
| miasto: Łódź |
|
|
| województwo: mazowieckie |
|
|
| powiat: gostyniński, płocki i sierpiecki |
|
|
| miasto: Płock |
|
|
| województwo: wielkopolskie |
|
|
| powiat: kolski, koniński, słupecki i turecki |
|
|
| miasto: Konin |
9 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Olsztyn | województwo: pomorskie |
| Olsztyn |
| powiat: kwidzyński, malborski, nowodworski i sztumski województwo: warmińsko-mazurskie |
powiat: bartoszycki, braniewski, elbląski, iławski, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nidzicki, olsztyński, ostródzki i szczycieński | |||
|
|
| miasto: Elbląg i Olsztyn |
10 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Poznań | województwo: łódzkie |
| Poznań |
| powiat: łaski, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski i zduńskowolski |
|
|
| województwo: wielkopolskie |
powiat: gnieźnieński, grodziski, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, poznański, szamotulski, średzki, śremski, wągrowiecki i wrzesiński | |||
|
|
| miasto: Kalisz i Poznań |
1 | 2 | 3 | 4 |
11 | Wojskowe Biuro Emerytalne Rzeszów | Rzeszów | województwo: lubelskie |
powiat: janowski | |||
|
|
| województwo: podkarpackie |
|
|
| powiat: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, kolbuszowski, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, Przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, stalowowolski, strzyżowski i tarnobrzeski |
|
|
| miasto: Krosno, Przemyśl, Rzeszów i Tarnobrzeg |
|
|
| województwo: świętokrzyskie |
|
|
| powiat: opatowski, sandomierski i staszowski |
12 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Siedlce | województwo: lubelskie |
| Siedlce |
| powiat: bialski, łukowski, parczewski i radzyński |
|
|
| miasto: Biała Podlaska |
|
|
| województwo: mazowieckie |
|
|
| powiat: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, przasnyski, siedlecki, sokołowski, węgrowski i wyszkowski |
|
|
| miasto: Ostrołęka i Siedlce |
13 | Wojskowe Biuro Emerytalne Szczecin | Szczecin | województwo: zachodniopomorskie |
powiat: białogardzki, drawski, goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, kołobrzeski, koszaliński, łobezki, policki, pyrzycki, sławieński, stargardzki, szczecinecki i świdwiński | |||
|
|
| miasto: Koszalin, Szczecin i Świnoujście |
14 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Warszawa | województwo: łódzkie |
| Warszawa |
| powiat: łowicki, rawski i skierniewicki |
|
|
| miasto: Skierniewice |
|
|
| województwo: mazowieckie |
|
|
| powiat: ciechanowski, grodziski, legionowski, mławski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, płoński, pruszkowski, pułtuski, sochaczewski, warszawski, warszawski zachodni, wołomiński, żuromiński i żyrardowski |
województwo: warmińsko-mazurskie | |||
powiat: działdowski | |||
15 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Wrocław | województwo: dolnośląskie |
| Wrocław |
| powiat: dzierżoniowski, głogowski, górowski, jaworski, kłodzki, legnicki, lubiński, milicki, oleśnicki, oławski, polkowicki, strzeliński, średzki, świdnicki, trzebnicki, wałbrzyski, wołowski, wrocławski, ząbkowicki i złotoryjski |
|
|
| miasto: Legnica, Wałbrzych i Wrocław |
|
|
| województwo: wielkopolskie |
|
|
| powiat: leszczyński, rawicki i gostyński |
|
|
| miasto: Leszno |
16 | Wojskowe Biuro Emerytalne | Zielona Góra | województwo: dolnośląskie |
| Zielona Góra |
| powiat: bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki i zgorzelecki |
|
|
| miasto: Jelenia Góra |
|
|
| województwo: lubuskie |
|
|
| powiat: gorzowski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński, świebodziński, wschowski, zielonogórski, żagański i żarski |
|
|
| miasto: Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra |
|
|
| województwo: wielkopolskie |
|
|
| powiat: wolsztyński |
|
|
| województwo: zachodniopomorskie |
powiat: choszczeński i myśliborski |
[1] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 1 utracił moc 5 maja 2004 r.
[2] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 2 utracił moc 5 maja 2004 r.
[3] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 3 utracił moc 5 maja 2004 r.
[4] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 4 utracił moc 5 maja 2004 r.
[5] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 5 utracił moc 5 maja 2004 r.
[6] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 6 utracił moc 5 maja 2004 r.
[7] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 7 utracił moc 5 maja 2004 r.
[8] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 8 utracił moc 5 maja 2004 r.
[9] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 9 utracił moc 5 maja 2004 r.
[10] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 10 utracił moc 5 maja 2004 r.
[11] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 11 utracił moc 5 maja 2004 r.
[12] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 12 utracił moc 5 maja 2004 r.
[13] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 13 utracił moc 5 maja 2004 r.
[14] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 14 utracił moc 5 maja 2004 r.
[15] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 15 utracił moc 5 maja 2004 r.
[16] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 16 utracił moc 5 maja 2004 r.
[17] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 17 utracił moc 5 maja 2004 r.
[18] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 18 utracił moc 5 maja 2004 r.
[19] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 19 utracił moc 5 maja 2004 r.
[20] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 20 utracił moc 5 maja 2004 r.
[21] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 21 utracił moc 5 maja 2004 r.
[22] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 22 utracił moc 5 maja 2004 r.
[23] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 23 utracił moc 5 maja 2004 r.
[24] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 24 utracił moc 5 maja 2004 r.
[25] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 25 utracił moc 5 maja 2004 r.
[26] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 26 utracił moc 5 maja 2004 r.
[27] Na podstawie § 30 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004 r. w sprawie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 67, poz. 618) § 27 utracił moc 5 maja 2004 r.
[28] Rozporządzenie wchodzi w życie 5 stycznia 1995 r.