Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 1991 nr 77 poz. 344
Wersja archiwalna od 1991-08-29 do 1995-10-12
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 1991 nr 77 poz. 344
Wersja archiwalna od 1991-08-29 do 1995-10-12
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH

z dnia 12 lipca 1991 r.

w sprawie szczegółowych zasad odbywania przeszkolenia zawodowego wymaganego do mianowania na pierwszy stopień oficerski w Policji oraz zasad i trybu składania egzaminów oficerskich, podoficerskich i aspiranckich.

Na podstawie art. 51 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. Nr 30, poz. 179) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1. 1. Przeszkolenie zawodowe wymagane do mianowania na pierwszy stopień oficerski w Policji dla policjantów posiadających wykształcenie wyższe organizuje i prowadzi Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

2. Przeszkolenie zawodowe, o którym mowa w ust. 1, odbywa się w formie odrębnego, stacjonarnego lub zaocznego oficerskiego studium:

1) dla absolwentów prawa,

2) dla absolwentów innych kierunków studiów,

3) dla ekspertów kryminalistyki.

3. Szczegółową organizację studium oficerskiego ustala Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Program nauczania w studium opracowuje Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, po zasięgnięciu opinii Komendanta Głównego Policji, a zatwierdza Minister Spraw Wewnętrznych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2. 1. Kierowanie policjantów do odbycia przeszkolenia zawodowego, o którym mowa w § 1, oraz na egzamin oficerski w wypadku, o którym mowa w art. 50 ust. 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. Nr 30, poz. 179), zwanej dalej "ustawą", należy do Komendanta Głównego Policji. Skierowany może zostać policjant, który uzyskał pozytywną opinię służbową.

2. Skierowanie, o którym mowa w ust. 1, następuje na wniosek właściwego komendanta wojewódzkiego Policji lub komendanta szkoły Policji albo kierownika jednostki organizacyjnej Komendy Głównej Policji.

3. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, dotyczący policjanta kierowanego na egzamin w trybie art. 50 ust. 2 ustawy powinien zawierać szczegółowe uzasadnienie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3. Zakres egzaminu oficerskiego ustala Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na podstawie zatwierdzonego programu studium oficerskiego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4. 1. Egzamin oficerski policjant składa przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Komendanta Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w obecności przedstawiciela Komendanta Głównego Policji.

2. Szczegółowy skład komisji i regulamin jej działania ustala Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

3. Regulamin komisji, o którym mowa w ust. 2, powinien przewidywać możliwość zdawania egzaminu poprawkowego i komisyjnego oraz określać zasady ich przeprowadzania.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5. Komendant Główny Policji, komendanci wojewódzcy Policji lub komendanci szkół Policji w wypadkach znaczących osiągnięć zawodowych policjanta bądź legitymowania się przez niego odpowiednim stażem służby przy nienagannym jej przebiegu mogą wyrazić zgodę na złożenie przez tego policjanta egzaminu podoficerskiego lub aspiranckiego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6. 1. Egzaminy podoficerskie lub aspiranckie policjanci składają przed komisjami egzaminacyjnymi powołanymi przez komendantów szkół Policji, w obecności przedstawiciela Komendanta Głównego Policji.

2. Komendanci szkół Policji ustalają szczegółowy skład komisji oraz regulamin ich działania.

3. Zakres egzaminu podoficerskiego lub aspiranckiego ustalają komendanci szkół Policji, na podstawie programu doskonalenia zawodowego, zatwierdzonego przez Komendanta Głównego Policji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7. Policjanci odbywający w dniu wejścia w życie rozporządzenia przeszkolenie zawodowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie kontynuują naukę według programów dotychczas obowiązujących do czasu ukończenia przeszkolenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Spraw Wewnętrznych: H. Majewski

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00