Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 1990 nr 80 poz. 468
Wersja archiwalna od 1990-11-21 do 1993-06-30
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 1990 nr 80 poz. 468
Wersja archiwalna od 1990-11-21 do 1993-06-30
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 9 listopada 1990 r.

w sprawie ustanowienia wolnego obszaru celnego w Cieszynie.

Na podstawie art. 32 ustawy z dnia 28 grudnia 1989 r. - Prawo celne (Dz. U. Nr 75, poz. 445) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Ustanawia się wolny obszar celny w Cieszynie, którego szczegółowy opis granic stanowi załącznik do rozporządzenia. Przebieg granic tego obszaru jest oznaczony na mapie w skali 1:5000, przechowywanej w Urzędzie Wojewódzkim Bielsko-Biała. Mapa pozostaje do wglądu w tym Urzędzie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.1. Podmiot zarządzający wolnym obszarem celnym w Cieszynie jest zobowiązany do wykonania odgraniczenia pomiędzy wolnym obszarem celnym a pozostałym polskim obszarem celnym w postaci trwałego odgraniczenia, uniemożliwiającego przemieszczanie towarów z pominięciem kontroli celnej.

2. Właściwy urząd celny określi parametry techniczne odgrodzenia, nadzoruje wykonawstwo oraz dokona odbioru technicznego odgrodzenia.

3. Teren wolnego obszaru celnego może być odgraniczany stopniowo, w miarę przeznaczania terenu do działalności gospodarczej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia i ma zastosowanie na obszarze odgraniczonym zgodnie z przepisami § 2 oraz objętym dozorem i kontrolą celną.

Prezes Rady Ministrów: T. Mazowiecki

Załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 9 listopada 1990 r. (poz. 468)

SZCZEGÓŁOWY CPIS GRANIC WOLNEGO OBSZARU CELNEGO W CIESZYNIE

1. Poczynając od punktu 1, powstałego z przecięcia drogi wewnętrznej oznaczonej na mapie (obręb 25 część A) numerem D-4/2 i D-4/1 z granicą działki 38 tego obrębu stanowiącego granicę torów PKP relacji Cieszyn-Zebrzydowice, położonego po północnej stronie toru kolejowego relacji Cieszyn-Zebrzydowice, granica wolnego obszaru celnego przebiega północno-wschodnim brzegiem tego toru kolejowego w kierunku północnym aż do jego przecięcia z korytem rzeki Bobrówki, dalej wzdłuż koryta tej rzeki aż do ujścia do rzeki granicznej Olzy, po czym wzdłuż wschodniego brzegu rzeki Olzy (stanowiącej granicę państwową) w kierunku północnym do styku tego brzegu z ulicą Frysztacką w punkcie 2 (który powstał z przecięcia granic nr 117/1, 292/7 i 116; obręb 64 ark. 2).

Od tego punktu granica wolnego obszaru celnego przebiega wzdłuż wschodniej granicy działki nr 117/1, aż do zbiegu z północną granicą działki nr 118/1, po czym biegnie po tej granicy działki w kierunku wschodnim aż do toru PKP, a następnie w kierunku południowym wzdłuż toru do kolejnego przecięcia z działką nr 122. Następnie granica wolnego obszaru celnego przebiega wschodnim obrzeżem działek nr 122,123 i 124 (cały czas wzdłuż toru PKP). W miejscu przecięcia się przedłużenia granicy działki nr 102/2 z torem PKP (nr działki 142/1) granica przechodzi na drugą stronę tego toru i biegnie wzdłuż północnej granicy działki nr 102/2 aż do drogi wewnętrznej oznaczonej numerem 102/3, po czym wzdłuż zachodniego pobocza tej drogi aż do wlotu do ulicy Frysztackiej (nr działki D-139), dalej wzdłuż zachodniego pobocza tej ulicy na wysokości posesji 131 w kierunku północnym aż do punktu nr 3. Punkt nr 3 powstał u zbiegu wschodniej i południowej granicy działki nr 118 w obrębie 64 ark. 3.

Następnie po przecięciu ulicy Frysztackiej granica wolnego obszaru celnego przebiega w kierunku wschodnim granicą działki nr 61. Dalej granica wolnego obszaru celnego biegnie w kierunku wschodnim aż do punktu 4, przecinając (dzieląc) działki nr 58 i 52.

Punkt 4 jest zlokalizowany naprzeciw posesji numer 24 ulicy Krętej w linii zachodniej pobocza drogi D-138 (ulica Kręta).

Ponadto obszar wolnego obszaru celnego obejmuje jako enklawę działki nr 115 i 114 usytuowane pomiędzy torem PKP (nr działki 142/1) a ulicą Frysztacką (nr działki D-139). Od punktu 4 granica wolnego obszaru celnego przebiega zachodnią stroną ulicy Krętej w kierunku południowym aż do posesji numer 11 przy ulicy Krętej. Potem dalej w kierunku południowym wzdłuż drogi wewnętrznej będącej równocześnie granicą wschodnią działki nr 64 (obręb 64 ark. 3) aż do jej przecięcia z ulicą Frysztacką.

Następnie granica przechodzi na zachodnią stronę ulicy Frysztackiej i biegnie w kierunku południowym aż do punktu numer 5 stanowiącego przecięcie pobocza ulicy Frysztackiej z północnym brzegiem rzeki Bobrówki.

Następnie granica przebiega wzdłuż drogi wewnętrznej D-4/2 i D-4/1 obręb 25/A w kierunku zachodnim aż do punktu 1, od którego opis rozpoczęto.

2. Ulica Frysztacką, która jest drogą publiczną zaliczoną do kategorii dróg wojewódzkich, zostanie włączona do terenu wolnego obszaru celnego w Cieszynie dopiero po wybudowaniu innej drogi, która będzie stanowić dogodne połączenie Cieszyna z Zebrzydowicami i nie będzie przechodzić przez teren wolnego obszaru celnego.

3. Powierzchnia terenu wynosi 30,1750 ha.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00