Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2024-05-17
Wersja aktualna od 2024-05-17
obowiązujący
Alerty
DECYZJA NR 41
DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH
z dnia 17 maja 2024 r.
w sprawie powołania komisji ds. przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, pod nazwą „Świadczenie usługi transmisji danych IP VPN (MPLS) z dostępem do Internetu dla Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe”
EZ.270.1.4.2024
Na podstawie art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach1, w związku z § 6 Statutu Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe2 - w wykonaniu zadania Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, wynikającego z funkcji kierownika zamawiającego, w związku z art. 37 ust. 1 i art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych3 oraz w wykonaniu art. 53 ust. 1 i ust. 3, a także art. 54 oraz art. 55 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych4 - postanawiam, co następuje:
§ 1
Powołuję komisję ds. przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, pod nazwą „Świadczenie usługi transmisji danych IP VPN (MPLS) z dostępem do Internetu dla Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe”, zwaną dalej „Komisją”, w składzie:
1) Paweł Pogoda - Wydział Informatyki w DGLP (przewodniczący komisji);
2) Rafał Majcher - Wydział Informatyki w DGLP (zastępca przewodniczącego komisji);
3) Tomasz Suszek - Wydział Informatyki w DGLP (członek komisji);
4) Marcin Kozera - Wydział Informatyki w DGLP (członek komisji);
5) Tomasz Mańkowski - Wydział Informatyki w RDLP w Pile (członek komisji);
6) Krzysztof Hak - Wydział Informatyki w RDLP w Pile (członek komisji);
7) Dariusz Wilczyński - Wydział Informatyki w RDLP w Krakowie (członek komisji);
8) Łukasz Gorczyński - Zakład Informatyki Lasów Państwowych (członek komisji);
9) Sławomir Dźwigalski - Wydział Księgowości w DGLP (członek komisji);
10) Ewa Słowikowska-Hajdas - Wydział Organizacji, Innowacji i Zamówień Publicznych (sekretarz).
§ 2
Komisja jest zespołem pomocniczym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych powołanym do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, pod nazwą „Świadczenie usługi transmisji danych IP VPN (MPLS) z dostępem do Internetu dla Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe”.
§ 3
Dokumenty zamówienia opracowane przez Komisję Przetargową podlegają zatwierdzeniu przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych lub osobę przez niego upoważnioną (kierownika zamawiającego).
§ 4
Organizację, tryb pracy i zakres obowiązków członków Komisji określa Regulamin Komisji, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej decyzji.
§ 5
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.
DYREKTOR GENERALNY
LASÓW PAŃSTWOWYCH
Witold Koss
1 Art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 530) stanowi, że: „Lasami Państwowymi kieruje Dyrektor Generalny przy pomocy dyrektorów regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych”.
2 Statut Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe został nadany zarządzeniem nr 50 Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 18 maja 1994 r. W § 6 Statut Lasów Państwowych stanowi, że w wykonaniu zadań określonych przez ustawę (o lasach) oraz przez przepisy wykonawcze do ustawy, a także innych przepisów prawnych, Dyrektor Generalny wydaje zarządzenia i decyzje obowiązujące w Lasach Państwowych.
3 Art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) stanowi, że „Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia oraz organizuje konkurs”, zaś art. 52 ust. 1, że: „Za przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia odpowiada kierownik zamawiającego”.
4 Art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych stanowi, że: „Jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza progi unijne, kierownik zamawiającego powołuje komisję do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia, zwaną dalej „komisją przetargową”. Art. 53 ust. 3 stanowi, że: „Komisja przetargowa może mieć charakter stały lub być powoływana do przygotowania i przeprowadzenia określonych postępowań”, zaś art. 54, że: „1. Komisja przetargowa jest zespołem pomocniczym kierownika zamawiającego powoływanym do oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert oraz do dokonywania innych, powierzonych przez kierownika zamawiającego, czynności w postępowaniu lub związanych z przygotowaniem postępowania. 2. Komisja przetargowa w szczególności przedstawia kierownikowi zamawiającego wyniki oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert oraz propozycję wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia”. Z kolei art. 55 tej ustawy stanowi, że: „1. Członków komisji przetargowej powołuje i odwołuje kierownik zamawiającego. 2. Komisja przetargowa składa się z co najmniej trzech członków. 3. Kierownik zamawiającego określa organizację, skład, tryb pracy oraz zakres obowiązków członków komisji przetargowej, mając na celu zapewnienie sprawności jej działania, indywidualizacji odpowiedzialności jej członków za wykonywane czynności oraz przejrzystości jej prac. 4. Jeżeli dokonanie określonych czynności związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia wymaga wiadomości specjalnych, kierownik zamawiającego, z własnej inicjatywy lub na wniosek komisji przetargowej, może powołać biegłych”.